Osvědčená strategie, jak shodit 10 kg za měsíc a zůstat štíhlá

Na internetu je mnoho příběhů o tom, jak intenzivní trénink pomáhá zhubnout až 3 kg za týden. To je skutečně možné, pokud jde o sportovce, který ví vše o svém těle a jeho reakci na fyzickou aktivitu. I v tomto případě však pouze 50 % toho, co bylo ztraceno, tvoří tuk. Zbytek je voda, která se vyloučí spolu s glykogenem, který se hromadí ve svalech.

tuk na bocích a způsoby, jak zhubnout za měsíc o 10 kg

Je také nutné si uvědomit, že spolu s tekutinou a stavebními prvky tukové vrstvy budou postupně odcházet toxiny a svalová hmota. První se z těla vyloučí při očistě – tedy pokud přestaneme jíst vše za sebou. Druhý zmizí kvůli nesprávnému hubnutí. Je ve vašem nejlepším zájmu tomu předejít, protože následky spalování svalové tkáně jsou slabost a pomalý metabolismus. A čím je metabolismus pomalejší, tím méně ztrácíme.

Zůstaň v klidu

Zjistili jsme, kolik kg můžete zhubnout za měsíc - to je asi 4 000 - 5 000 gramů, někdy až 7 000. Při neustálém stresu se jich ale nezbavíte. Vědci prokázali, že silné emoce zpomalují úbytek tuku tím, že podporují intenzivní produkci kortizolu a pregnenolonu, hormonu, který vede k hromadění nadváhy a zadržování vody v těle. Co dělat? Vzdejte se půstu a dalších radikálních metod, které vedou k nervovým zhroucení a vraťte se k předchozím svazkům, najděte si způsob, jak se vypořádat s negativními emocemi, které vám skutečně pomáhají – ať už je to meditace, jóga nebo latinskoamerické tance.

Rychlost hubnutí za měsíc pro hubnutí bez problémů je od 4 do 7 kg. Indikátor závisí na mnoha faktorech:

 • Rod;
 • stáří;
 • tělesná hmotnost;
 • přítomnost chronických onemocnění;
 • další rysy těla.

Ano, postava není tak velká, jak by si mnozí z nás přáli, ale právě takové pomalé a spolehlivé hubnutí pomůže upevnit výsledek a vyhnout se zdravotním problémům.

Tělesné cvičení

Podle AHA by pro zdravý životní styl měli dospělí dělat každý týden následující množství cvičení nebo fyzické aktivity:

 • alespoň 150 minut týdně středně intenzivního kardia nebo 75 minut intenzivního kardia týdně nebo kombinace obou během týdne
 • alespoň 2 dny v týdnu středně nebo vysoce intenzivní posilování svalů nebo silový trénink
 • ti, kteří jsou schopni, by se měli zaměřit na 300 minut týdně středně intenzivního kardia

Také je důležité vyhnout se dlouhému sezení.

Pro děti AHA doporučuje následující:

 • Rodiče a opatrovníci by měli dát malým dětem ve věku od 3 do 5 let dostatek času na běhání a hraní.
 • Děti ve věku 6 až 17 let musí absolvovat alespoň 60 minut aktivní hry denně.
 • Děti by se měly snažit o intenzivní kardio aktivitu alespoň 3 dny v týdnu a silovou aktivitu alespoň 3 dny.

Podle britské National Health Service (NHS) je aerobní aktivita nejúčinnějším způsobem spalování kalorií. NHS také uvádí, že svaly spalují více kalorií než tuk. Výsledný nárůst svalové hmoty vám může pomoci zhubnout.

Aerobní cvičení střední intenzity zahrnuje:

 • vodní aerobik;
 • tenis;
 • práce na zahradě;
 • rychlá chůze.

Intenzivní aerobní cvičení zahrnuje:

 • rychlé plavání;
 • běh;
 • pěší turistika do kopce;
 • aerobní tanec;
 • skákací lano;
 • Jízda na kole;
 • těžká práce na dvoře, jako je kopání.

Silový trénink může budovat svalovou hmotu, což může zrychlit váš metabolismus.

Studie publikovaná v Current Sports Medicine Reports uvádí, že pouhých 10 týdnů silového tréninku může zvýšit klidový metabolismus člověka o 7 %. Zrychlený metabolismus vede ke zvýšenému spalování kalorií, což může vést ke ztrátě hmotnosti.

Kolik můžete ztratit za 2 měsíce

Na tuto otázku nelze dát jedinou správnou odpověď, protože každá situace je individuální a závisí na stavu vaší postavy v době zahájení procesu hubnutí. Lze však uvést přibližné údaje: pokud ztratíte asi 1 kilogram za týden, pak za 2 měsíce budete mít o 7 kg méně, někdy se toto číslo zvýší na 9 kg. Tyto hodnoty jsou však do značné míry libovolné, protože podle toho, jakou metodu hubnutí zvolíte, vás kila navíc opustí rychleji nebo pomaleji. Kolik je skutečně možné zhubnout za 2 měsíce při dodržení všech pravidel?

Se správnou výživou

Nejběžnějším způsobem, jak zhubnout, je organizovat správnou výživu po celý den. Do jídelníčku je nutné zařadit kaše, nízkotučné jogurty, zeleninu a ovoce, libové maso a navíc si stanovit pravidlo nejíst na noc. Správná výživa vám pomůže zhubnout 2 až 4 kilogramy za měsíc v závislosti na vašem metabolismu a na tom, jak moc budete dodržovat jídelníček.

Jak sestavit jídelníček:

 1. Dejte si vydatnou snídani. Můžete si dopřát pečivo, nejlépe slané. Sladkosti je třeba se vyhnout úplně.
 2. Nezapomeňte si zajistit druhou snídani složenou z jogurtu nebo ovoce.
 3. K obědu by měla být polévka. Chléb se nedoporučuje.
 4. Odpolední svačina by se měla skládat ze salátu s máslem.
 5. Večeře je posledním jídlem dne. Nejezte. Ať je to dietní maso nebo ryba se zeleninou. Vyhněte se smaženým jídlům.
 6. Před spaním můžete vypít sklenici kefíru nebo mléka.

Pokud dodržujete dietu

Diety přinášejí výsledky, ale vybírejte je pečlivě, protože ne každá dieta je pro vás vhodná. Kromě toho není možné v žádném případě jídlo náhle odmítnout. Půst má své nevýhody, které nevedou k nejlepším důsledkům. Obecně platí, že na rychlém hubnutí není nic pozitivního. Nejlepší je přejít na dietu pod dohledem odborníka, který vám pomůže projít všemi fázemi diety s nejmenším nepohodlím, včetně správného výstupu z ní.

Při dietě byste se neměli zabývat ani tak otázkou, kolik můžete zhubnout za 2 měsíce, ale problémem udržení dosaženého výsledku - často na konci diety je 5-6 kilogramů vyloučeno s obtížemi. se brzy vrátí.

Při fyzické námaze

Další možností, jak se zbavit přebytečných kilogramů, je fyzická aktivita v podobě tréninku. S jejich pomocí se můžete nejen rozloučit s přebytečným tukem, ale také upravit postavu podle svého uvážení: napumpujte lis, udělejte hýždě elastické, tónujte svaly, napněte pokožku. Můžete si vybrat program v posilovně nebo, chcete-li sami, na internetu. Nejlepší je začít s instruktorem.

Odpověď na otázku, kolik kilogramů lze zhubnout za 2 měsíce pravidelným fyzickým tréninkem, je povzbudivá. Je reálné zhubnout 10 kg za 2 měsíce, ale pouze pokud přejdete na správnou výživu v kombinaci s tréninkem.

Je možné zhubnout 5 kg bez diety?

Odborníci poznamenávají, že k hubnutí nedochází pouze při prudké změně stravy, ale jednoduše, když člověk kontroluje svou stravu a aktivitu. Je tedy třeba poznamenat, že stanovení obsahu kalorií v konzumovaných potravinách vede k menší spotřebě škodlivých potravin a pokrmů. Někdy stačí nevypočítat obsah kalorií, ale jednoduše zaznamenat všechny zkonzumované potraviny. S vědomím, že jakékoli akce budou zaznamenány, je pravděpodobnější, že člověk odmítne zakázanou buchtu nebo koláč. Pro lepší kontrolu obsahu kalorií v pokrmech se doporučuje vařit doma a vzdát se jídla v restauraci.

Kromě kontroly výživy byste měli zvýšit množství fyzické aktivity. Jízdy výtahem je třeba nahradit schody a cestu v autě je nutné překonat pěšky. Nejlepším řešením je samozřejmě využít členství v tělocvičně.

Je nesmírně důležité zaznamenávat všechny výsledky, jak při hubnutí, tak při nárůstu síly.

Dodržování těchto opatření vede v některých případech ke snížení hmotnosti o 5 kg za měsíc. Zároveň je výsledek po dlouhou dobu fixován a celkový zdravotní stav se zlepšuje. Pokud do týdne při dodržení všech doporučení váha neklesá ani nepřibírá a rezervy těla se snižují, je nutné změnit přístup, ale je lepší se poradit s odborníkem.

Hubnutí o 5 kg je docela dosažitelný výsledek jak pro expresní metody, tak pro dlouhodobou strategii v boji s extra kily. Při použití kterékoli z navrhovaných metod resetování je nutné pochopit, kvůli kterým složkám se indikátor ukazatele stupnice sníží. Po svátcích s nadbytkem tučných jídel nebo pro aktivaci metabolismu lze použít rychlé diety, ale pro trvalý výsledek je potřeba nejen změnit jídelníček, ale přidat do režimu i fyzickou aktivitu. Výživu by měl v ideálním případě korigovat lékař, ale hubnoucí člověk by měl sám střízlivě posoudit svůj zdravotní stav, zda skutečně potřebuje za vybrané období shodit 5 kilogramů.

Kolik můžete zhubnout 5 kg

Krátkodobá výživová schémata poskytují rychlý, ale nespolehlivý výsledek, spálí až 1-2 kilogramy denně. Delší diety vyžadují vytrvalost a sebekontrolu, ale pomáhají odstranit nadváhu téměř nenávratně. Možnosti hubnutí:

 • Expresní hubnutí. Rychlé diety jsou založeny na tomto principu – tělo se zbaví přebytečné vody a solí za 3-10 dní. Metoda vyžaduje velké, ale krátkodobé úsilí, může způsobit vážné poškození gastrointestinálního traktu a kardiovaskulárního systému. Hmotnost se může vrátit na původní hodnotu za 3-4 týdny.
 • Spalování tuků. Standardní diety je potřeba dodržovat dlouhodobě (až několik měsíců), ale dosažený výsledek se snadněji udržuje. Odstraňuje se nejen přebytečná voda, ale i tukové usazeniny. Tato dieta se nejlépe kombinuje s intenzivním fyzickým cvičením doma, fitness nebo kardio tréninkem.
hodinová výživa pro snížení hmotnosti o 10 kg za měsíc

Kolik kilogramů můžete bezpečně zhubnout?

Stravovací návyky a pohyb hrají klíčovou roli v bezpečném hubnutí.

CDC uvádí, že člověk může bezpečně a efektivně zhubnout asi 0, 5–1 kg za týden. Na základě těchto údajů může člověk bezpečně zhubnout 2–4 kg za měsíc.

To jsou však pouze odhady.

American Heart Association (AHA) povzbuzuje lidi, aby si uvědomovali své cíle.

Doporučují lidem začít s:

 • posouzení jejich celkové kondice
 • konzultace s lékařem o tom, jak mohou jakékoli základní zdravotní potíže ovlivnit jejich fyzickou aktivitu nebo stravu
 • zjistit, jaké druhy fyzické aktivity je baví
 • stanovení měřitelných cílů

Každý je jiný a rozumné cíle se mohou lišit, ale když budete mít na paměti toto číslo, můžete se motivovat k dosažení svého cíle.

Denní režim

Mnoho lidí ignoruje velmi důležitý bod v procesu hubnutí - zotavení. Pokud si tělo dostatečně neodpočine, dostává se do stresového stavu, kdy nadledviny intenzivně vylučují hormon kortizol. Jeho nadměrné množství v krvi zpomaluje metabolismus a blokuje odbourávání tukové tkáně. Tak koncipovaný přírodou pro sebezáchovu. Proto je nutné odpočívat, abyste zhubli 10 kg za měsíc. Typy zotavení dostupné doma:

 1. Dodržujte osmihodinový plán spánku. Před spaním je vhodné místnost vyvětrat a na pár hodin přestat používat pomůcky.
 2. Trénujte ne každý den, alespoň jeden volný den v týdnu by měl být. Nejlepší tréninkový plán je jejich frekvence každý druhý den.
 3. Dopřejte si relaxační procedury - teplé koupele s aromatickými oleji, mořskou solí, masáže a samomasáže.
 4. Udělejte si dlouhé procházky venku.

Základní přístupy, jak zhubnout za 30 dní

Samozřejmě nelze s jistotou říci, kolik kg můžete zhubnout za měsíc, aniž byste poškodili tělo. Pro nejlepší výsledek je ale potřeba dodržovat základní doporučení níže.

Denní kontrola kalorií

Dodržováním tohoto pravidla bude hubnutí snazší než kdy předtím. Hlavním pravidlem je zapisovat si vše, co během dne sníme. To vám umožní vyvinout disciplínu a ovládat svůj hlad, jinými slovy, odlišit psychologický od fyzického.

Analýza tréninkového programu

Nejrychlejší způsob, jak zhubnout, je zvýšit intenzitu kardia. Mnozí taková cvičení nemají rádi, ale spalují velké množství kalorií a pomáhají bojovat s nadváhou. Pokud neradi běháte, pak využijte alternativu – kolo, plavání, tanec.

Nesmíme ale zapomínat ani na svaly, které jsou skvělým pomocníkem v boji s přebytečnými kily, proto přidáváme i silový trénink. Pomáhají k tomu, aby tělo bylo tónované a elastické. Je třeba začít od malých kousků a pravidelně zvyšovat intenzitu a složitost.

Správná výživa

Ne každý má rád denní počty kalorií. Navíc ne každý má čas na dlouhé tréninky. Ale každý má přístup ke správným potravinám, které prospívají zdraví a vzhledu. Každý den musíte jíst co nejvíce zeleniny a ovoce, libové maso (kuře, krůta), ryby, které obsahují užitečné aminokyseliny. Jako svačinu s sebou vždy nosíme oříšky / vajíčka, chlebíčky z celozrnného pečiva. Důležitým bodem je použití požadovaného množství kapaliny.

Zhubnout za 30 dní je reálný cíl

Nejprve se musíte ujistit, že cíl je realistický. Spousta z nás dokáže snadno zhubnout za pouhý měsíc a s pravidelností může výsledek předčit všechna očekávání. Extrémní diety a komplexní cvičení nevedou k dlouhodobému výsledku, protože tělo je pod silným stresem.

Jednoduchá matematika za zdravým hubnutím

Počet kilogramů, které lze shodit za 30 dní, si můžete zhruba spočítat pomocí běžné matematiky. Například, abyste ztratili 500 gramů za sedm dní, musíte snížit kalorický obsah stravy o 500-1000 kalorií denně. Ale i zde existují určité nuance. Každá dovolená, významná událost a obyčejné setkání s přáteli naruší naši rutinu. Musíte se soustředit ne na samotný cíl zhubnout, ale zbavit se špatných návyků, zvýšit fyzickou aktivitu.

Kombinací silového tréninku s volnou vahou a vysoce intenzivním tréninkem se výrazně zvýší metabolismus. Pomocí fyzické aktivity je možné nabírat svalovou hmotu, která v budoucnu pomáhá spalovat kalorie právě během odpočinku. Odborníci na výživu tvrdí, že v případě obezity je potřeba zhubnout pouze 10 procent hmotnosti, což zlepšuje krevní tlak, normalizuje cholesterol a snižuje riziko vzniku cukrovky.

Diety nefungují

Rigidní diety se nazývají kyvadla, protože hubnutí je jen krátkodobý jev, všechny kilogramy se velmi rychle vrátí, pokud se vrátíte ke svým starým stravovacím návykům. Ale najdou se i výjimky. Například pacient, který podstoupil speciální operaci na zmenšení žaludku, je schopen zhubnout rychleji. Existuje mnoho případů, kdy takový postup umožnil ztratit až 12 kilogramů za měsíc. Nejčastěji je obezita důsledkem poruchy příjmu potravy.

Plán rozvoje

Abyste zhubli a dosáhli výsledků v dlouhodobém horizontu, musíte si vypracovat konkrétní plán a držet se ho přesně do nejmenších nuancí. Pro začátečníky je nejlepší kontaktovat specialistu, který s tím pomůže. Odborníci na výživu vyvinou správnou a vyváženou stravu a trenéři vyvinou efektivní cvičení.

Primárním úkolem dietologa je pomáhat v boji proti poruchám příjmu potravy, jako je kontrola porcí, příjem cukru a nezdravé tuky, které vedou k onemocnění srdce a cukrovce.

počítání kalorií

Chcete-li sledovat proces hubnutí, musíte si vést deník jídla. Existují tabulky kalorií a BJU (bílkoviny, tuky, sacharidy) produktů, je snazší s nimi sledovat stravu

Pro správný výpočet kalorií je důležité znát přesnou hmotnost porce. Chcete-li zhubnout a udržet si zdraví, musíte zkonzumovat od 22 do 26 kilokalorií na 1 kg hmotnosti.

Počet kalorií vynásobíme vlastní hmotností – dostaneme denní sazbu. V tomto případě by tělo mělo přijmout 2 - 3 g bílkovin na 1 kg hmotnosti, 2 - 3 g sacharidů, 1 - 2 g tuku. Ukazatele vynásobíme vlastní hmotností, nyní můžeme zjistit, kolik kalorií bychom měli denně spotřebovat. Počítání kalorií je snadné:

 • 1 g bílkovin obsahuje 4 kcal;
 • 1 g sacharidů - 4 kcal;
 • 1 g tuku - 9 kcal.

Bez diet: jídlo

Omezení budou přítomna, ale jsou docela jednoduchá a neobsahují přísnou dietní tabulku. Nejezte 4-5 hodin před spaním: to je doba, kdy se kalorie buď přemění na energii potřebnou pro život, nebo se začnou ukládat, pokud je tělo ve stavu spánku. Nejezte „po šesté", abyste rychle zhubli, pokud jdete spát ne v deset, ale o půlnoci nebo ještě později, nepotřebujete to – takže mezera bude velká, budete mít zase čas dostat před spaním hlad a dost možná se rozhodnout svůj hlad ukojit.

Nejtěžším jídlem dne by měla být snídaně. Zbytek je lehčí a večeře je lehčí než oběd. Pokud se ráno fyzicky nemůžete najíst (např. z nedostatku spánku), nenuťte se – vypijte kávu jen tak, bez ničeho a pak si dejte vydatný oběd / druhou snídani. Ale „nekompenzujte" u snídaně nechuť pořádně se najíst čokoládou nebo pečivem!

Jezte více ovoce a zeleniny. Pokud si můžete vybrat, jakou přílohu uděláte s masem – těstoviny nebo zeleninu, řekněme brokolici, zvolte to druhé.

Pijte čistou vodu. 10-15 minut před jídlem vypijte sklenici vody, nebudete mít takový hlad a sníte menší porci.

Nenuťte se jíst! Jezte pouze tehdy, když máte chuť k jídlu. Pokud potřebujete umýt talíř nebo misku ze sporáku, přendejte jídlo do nádoby a nechte do dalšího jídla.

Snižte obvyklé množství cukru v čaji nebo kávě o 1 polévkovou lžíci cukru. Pokud se budete dívat na televizi, něco si číst nebo chatovat na internetu, neberte si jídlo s sebou. Jíst se vám vlastně nechce – jde jen o zvyk při těchto činnostech něco žvýkat. Po dvou týdnech, pokud v tom nebudete pokračovat, zmizí. Než si první týden sednete ke sledování nebo čtení, nalijte si trochu vody a trochu se napijte, aby abstinence byla mírnější.

Jak zhubnout 10 kg za 3 měsíce

Kromě výše uvedených obecných pravidel existuje několik dalších důležitých bodů týkajících se stravy, obsahu talíře a způsobů vaření. Těmito doporučeními je vhodné se řídit ne 3 měsíce, ale brát je jako celoživotní zvyk, pokud si chcete udržet výsledek a udržet si dokonalou postavu.

půst pro snížení hmotnosti o 10 kg za měsíc

Bílkoviny, tuky a sacharidy

Vypočítaný denní příjem kalorií vám pomůže zhubnout, ale jen do doby, než dosáhnete své normální váhy. Následující měsíce kalorický deficit nepřinese výsledky, pokud nebudete myslet na kvalitu jídla. Rovnováha mezi klíčovými živinami je to, co musíte hlídat po celé 3 měsíce, pokud chcete mít krásné tělo a ne jen malou váhu. Existují obecné univerzální poměry BJU, ale odborníci na výživu doporučují provádět individuální výpočty. Pro osobu, která plánuje zhubnout bez nabírání svalů, platí po dobu 3 měsíců následující podmínky:

 • Až 4 g sacharidů na kg čisté hmotnosti.
 • Ne více než 1 g bílkovin na kg.
 • Do 1 g tuku na kg hmotnosti pro ženy a do 0, 8 g pro muže.

Podle tohoto schématu potřebuje člověk vážící 60 kg sníst 240 g sacharidů, 60 g bílkovin a až 60 g tuku. Tyto údaje neuvádějí hmotnost produktu, ale množství BJU v něm. Všechny 3 měsíce, kdy zhubnete, budete muset používat energetické tabulky potravin, abyste si mohli sestavit kompetentní plán výživy. Mějte však na paměti, že k hubnutí potřebujete komplexní sacharidy, tuky – rostlinné a živočišné napůl.

Strava

Optimální výživový plán, se kterým za pár měsíců šetrně zhubnete a výsledek si udržíte, je zaměřený na zrychlení metabolismu, pročištění organismu a úpravu stravovacích návyků. Rychlý metabolismus nedovolí později, s jakoukoli chybou v nabídce, vidět nárůst a změna chuťových preferencí pomůže odmítnout nezdravé jídlo. Základem stravy bude:

 • zelenina (zejména luštěniny), zelenina;
 • mořské plody, ryby;
 • libové maso;
 • cereálie;
 • ovoce, ořechy.

Všechny 3 měsíce nezapomeňte na hlavní pravidla této stravy:

 • Pijte čistou vodu.
 • Kávu nahraďte zeleným čajem.
 • Zbavte se zdrojů cukru – překážejí hubnutí.
 • Zvykněte si na vydatnou snídani.
 • Udělejte si každodenní zvyk jíst zeleninu.
mořské plody pro hubnutí za měsíc o 10 kg

Menu pro hubnutí o 10 kg

Sestavení jídelníčku na 3 měsíce vychází z výše uvedeného výčtu zdravých potravin, pochopení nepřípustnosti smažení na oleji a kombinování bílkovin s komplexními sacharidy. Tito. je nežádoucí podávat maso s pohankou, pokud poté nejdete na trénink. Při vaření po dobu 3 měsíců je vyloučen cukr a sůl. Jídelní lístek:

Snídaně Večeře odpolední čaj Večeře
pondělí Ovesná kaše s ořechy Těstoviny s mušlemi a dušenými rajčaty Jablko 2 vařená vejce, okurka, svazek zeleniny
úterý Pohanková kaše se sušenými švestkami Zeleninový vývar, telecí maso v páře Grapefruit Proteinová omeleta se zeleninou
středa Cheesecakes v troubě Vařené krůtí maso (filé), zelené fazolky 3 nektarinky Steak ze pstruha na páře, rajče
Čtvrtek Rýžová kaše se sušenými meruňkami Pečený platýs, okurka 40 g sýra, 2 celozrnné chleby Fazolový salát s rajčaty a paprikou
pátek Jáhly s dýní Polévka z kuřecích řízků se zeleninou 2 hrušky Pečené brambory s bylinkami
sobota Ovesná kaše s banánem Pečené hovězí maso, zelenina oranžový Grilovaná cuketa a paprika
Neděle Tvarohový kastrol Čočková polévka se zeleninou Banán Pollock s chřestem

Další doporučení

Vzhledem k tomu, že soubor produktů povolených pro použití během diety je stále omezený, tělo trpí nedostatkem vitamínů a stopových prvků. Proto je v týdnu aktivního hubnutí nutné zařadit do jídelníčku vitamin-minerální komplex. Při spalování tuku navíc vznikají nebezpečné toxiny, které mohou způsobit takové nepříjemné příznaky, jako jsou závratě, nevolnost a bolest hlavy. Aby se tomu zabránilo, je nutné pít co nejvíce vody, díky které se z těla odstraní toxiny.

Objem vody vypité za den (nepočítáme-li ostatní nápoje) by měl být alespoň 1, 5-2 litry.

Nezapomeňte, že jakýkoli systém zaměřený na rychlé výsledky vyžaduje určitou přípravu. V opačném případě může tělo selhat, vedlejší účinky se zvýší nebo bude následovat porucha. Minimálně týden předem byste proto měli z jídelníčku postupně vyřazovat zakázané potraviny a snižovat dávky cukru. Při opuštění diety musí být toto vše provedeno v obráceném pořadí. Pro zachování harmonie je však lepší některé jídlo úplně odepřít, nebo alespoň omezit jeho množství v jídelníčku. Ano, a fyzická aktivita nestojí za to házet.