Melounová strava

Nedávno bylo vynalezeno obrovské množství různých diet. Některé z nich představují nejskutečnější výsměch těla. Jiné jsou docela možné použít. Abyste našli to, co opravdu potřebujete, musíte důkladně pochopit podstatu problému.

dívka jíst meloun na meloun stravě

Vlastnosti melounu

Vodní meloun obsahuje snadno stravitelné sacharidy, užitečné pro trávení sacharidů, vitamíny C, PP, B1, B3, bílkoviny, kyselinu listovou, hořčík, draslík, mangan, železo, fosfor, draslík, nikl, alkalické látky a asi 90% vody.

100 g melounové dřeně obsahuje asi 30 kcal. Kvůli této vlastnosti se meloun doporučuje zahrnout do stravy pro lidi náchylné k nadváze. Vláknina obsažená v melounu pomáhá střevům, zlepšuje trávení a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Má meloun a močopudné vlastnosti a současně odstraňuje z těla toxiny, jedy, písek a drobné kamínky.

Další vlastností melounu je jeho alkalizační schopnost. Protože zvýšená oxidace těla negativně ovlivňuje metabolismus a odolnost vůči chorobám.

Co je melounová strava

Strava je následující: po dobu 5 dnů musíte jíst výlučně meloun, na 10 kg tělesné hmotnosti 1 kg buničiny denně, rozdělit celý objem na 5-6 dávek. V případě, že se taková strava ukáže jako nesnesitelná, je povoleno přidat ke každému příjmu 1-2 plátky černého chleba.

Po 5 dnech byste měli přejít na udržovací melounovou dietu: na oběd a snídani - slané cereálie na vodě (nejlepší možností jsou ovesné vločky), ryby nebo libové maso, zeleninové saláty bez tuku a malé množství sýra. Ale na večeři - dostatečné množství melounu. Taková strava trvá až 10 dní, během kterých můžete zhubnout až 7-8 kg hmotnosti.

Výhody melounové stravy

Melounová strava je obvykle dobře snášena a přispívá ke hubnutí snížením zadržování tekutin v těle a tělesném tuku, očištěním těla a snížením zátěže ledvin.

Tuto dietu mohou používat i nemocní. Meloun se doporučuje pro hypertenzi, dnu, onemocnění jater, ledvin a žlučových cest.

Nebezpečí melounové stravy

Tato strava je především nebezpečná, protože dužina melounu má výrazný močopudný účinek. Spolu s kapalinou se z těla vylučují draselné a sodné soli. Faktem je, že draselné soli jsou životně důležité pro správné fungování srdce a jejich nedostatek v těle bude mít dopad zejména na lidi, kteří trpí onemocněním kardiovaskulárního systému.

Někdy může strava způsobit těžkost a bolesti břicha, plynatost. Je to proto, že použití buničiny z melounu je strava založená na sacharidech, která při jejím rozkladu produkuje plyny.

Kontraindikace pro melounovou dietu

Nemá smysl používat melounovou dietu pro ledvinové kameny, protože zvýšené močení může přispět k uvolnění kamene z ledvinové pánve a jeho porušení v močovodu.

Další kontraindikací je diabetes mellitus, protože meloun obsahuje snadno stravitelné sacharidy.

Melounová strava by měla být používána s extrémní opatrností u lidí, kteří trpí onemocněním gastrointestinálního traktu, pyelonefritidou se závažným stupněm refluxu a adenomem prostaty.

Obecně platí, že melounová strava je skvělá pro zbavení těla přebytečných tekutin a toxických látek, a to v krátké době. Je také možné zhubnout několik kilogramů uloženého tuku. Ale nezapomeňte, že po dietě byste měli dodržovat zdravou stravu a aktivní životní styl, jinak bude veškeré úsilí jednoduše zbytečné.