Rýžová dieta pro hubnutí a detoxikaci

Rýžová dieta je poměrně tvrdá metoda, která se efektivně používá nejen k hubnutí, ale také k léčbě některých onemocnění. Technika rýže byla vyvinuta v roce 1939 k boji proti poruchám, jako je obezita, zhoršená funkce ledvin, hypertenze a diabetes mellitus. Ve stravě je omezen příjem cukru a soli, díky čemuž rychle ubývá podkožní tuk. Podle recenzí těch, kteří hubnou do měsíce na rýžové dietě, je snadné zhubnout až 14 kilogramů.

hubnoucí rýže

Výhody rýžové diety pro tělo

Na rýžové dietě mohou zhubnout ženy i muži všech věkových kategorií. Ostatně benefity rýže jsou lidem známy již dlouhou dobu díky jejímu bohatému složení: 80 % tvoří komplexní sacharidy a 8 % bílkovinné sloučeniny (nejdůležitější aminokyseliny pro lidský organismus). Rýže je bezlepková, rostlinná bílkovina, která způsobuje alergie, a obsah vlákniny v obilovinách je velmi nízký, pouze 3 %, takže tento produkt je skvělý na hubnutí.

Rýže je zdrojem vitamínů skupiny B, které jsou nezbytné pro nervový systém. Lecitin, který je jeho součástí, stimuluje činnost mozku. Pokud jde o hubnutí, rýže absorbuje a odvádí vodu z těla, což zrychluje metabolismus a pomáhá v boji proti nadměrnému ukládání tuku.

Výhody rýžové diety:

 1. Nízký obsah kalorií poskytuje rychlou a dlouhotrvající sytost, takže dietní omezení snadno tolerujete.
 2. Vláknitá struktura obilovin je schopna absorbovat nejen vodu, ale i toxické látky a vynášet je ven. To zajišťuje efektivní čištění střev bez použití klystýru.
 3. Přítomnost minerálních látek jako je mangan, fosfor, selen, železo, hořčík, zinek, vápník má pozitivní vliv na činnost všech orgánů a systémů.

Zásady rýžové diety

Moderní metody hubnutí využívají jedno dietní schéma - po určitou dobu se konzumují pouze nízkokalorické potraviny. Kvůli nedostatku kalorií je tělo nuceno brát energii ze zásob, což vede k úbytku tukových vrstev, tedy k očekávanému efektu. Rýže plně vyhovuje požadavkům dietní výživy, má nízký obsah kalorií a velký objem.

Ale zároveň má ještě jednu velmi důležitou vlastnost: po namočení získává obilovina porézní strukturu, která v průběhu let vysává z orgánů nahromaděné toxiny, strusky a soli. Pokud se však rýžová monodieta používá po dlouhou dobu, užitečné stopové prvky opouštějí tělo, proto odborníci na výživu trvají na nepříliš dlouhém průběhu půstu s rýží. Během rýžové diety pijte alespoň 2 litry čištěné vody nebo jiné tekutiny denně. Vhodné jsou i stolní minerální vody (bez plynu), bylinné odvary a čaje, přírodní šťávy.

Rýžová dieta po dobu 3 dnů

Jednoduchá, ale účinná rýžová dieta - tři dny. Je rozdělena na dvě možnosti - rigidní a zjednodušené. Pro první expresní dietu si připravte rýži předem: opláchněte sklenici cereálií, zalijte 2 sklenicemi pitné studené vody a nechte přes noc vyluhovat. Ráno takto získanou kaši rozdělit do 4-5 jídel a jíst bez soli, pepře a jiného koření, zapíjet pomerančovou, jablečnou nebo rajčatovou šťávou během dne. První metoda je dobrá, když potřebujete rychle zhubnout na dovolenou.

U druhého způsobu naopak uvařte stejné množství bílé rýže, ne však déle než 10 minut, a poté nechte dalších 15 minut pod pokličkou. Není nutné jej předem naplnit vodou. Zjednodušené rýžové dietní menu (porce ne více než 150 gramů):

1 den

 • Snídaně – Snězte porci rýže a jedno jablko.
 • Oběd - rýže s rostlinným olejem a bylinkami, mrkvový salát.
 • Večeře - rýže, vařená řepa, ochucená olivovým olejem.

2. den

 • Snídaně - rýže s nízkotučnou zakysanou smetanou a bylinkami, jeden grapefruit.
 • Oběd - rýže s okurkovým salátem a dušenými houbami.
 • Večeře - rýže a dušená zelenina dle vlastního výběru.

den 3

 • Snídaně - rýže s pomerančem a skořicí.
 • Oběd - rýže s rostlinným olejem a zeleninovým vývarem.
 • Večeře - rýže s vařenou brokolicí.

Rýžová dieta po dobu 7 dnů

Vědět, jaký druh rýže můžete jíst ve své dietě, vám pomůže dosáhnout maximálních výsledků při hubnutí. Kulaté zrno není vhodné pro dietu, protože obsahuje hodně škrobu a je vysoce rafinované, po kterém ztrácí mnoho užitečných látek. Pro rýžovou dietu se používá buď hnědá (hnědá) rýže nebo dlouhozrnná bílá dušená rýže. Tyto produkty neprocházejí vícestupňovým čištěním, a proto obsahují mnohem více živin. Vařit rýži pro dietu již víte, a tak přecházíme na jídelníček rýžové diety na 7 dní (složení jedné porce rýže je 100 g).

Menu na týden

 1. Ráno - vařená rýže, žitný toast, zelené jablko. Den - zeleninový vývar, rýže s bylinkami, 100 g vařeného kuřete. Večer - rýže, jakákoli dušená zelenina ve stejném množství, 200 g přírodního jogurtu s medem nebo ovocem.
 2. Ráno - rýže, půlka natvrdo uvařeného vejce, grapefruit. Odpoledne - rybí polévka, půl čočky s rýží. Večer - omeleta vařená v troubě, sklenice nízkotučného kefíru.
 3. Ráno - vařená rýže s rozinkami, žitný toast, banán. Odpoledne - houbová polévka, rýže, 100 g grilovaných kuřecích prsou. Večer - 150 g nízkotučného tvarohu nebo tvarohové hmoty, květákový salát.
 4. Ráno - vařená rýže, hruška. Odpoledne - rybí polévka, rýže, vařená s hráškem a bylinkami. Večer - 100 g libového telecího masa, rýže, 250 ml kefíru.
 5. Ráno - rýže s medem, 2 zelená jablka. Den - dušená ryba, rýže, žitný toast, zeleninový salát. Večer - vařená rýže se zeleninou, 150 g nízkotučného tvarohu.
 6. Ráno - ovocná směs, domácí jogurt. Den - 100 g kuřecího řízku, rýže. Večer - zelený hrášek, rýže, sklenice kefíru.
 7. Ráno - vařená rýže, žitný toast, banán. Odpoledne - polévka z kuřecího vývaru, rýže s bylinkami. Večer - dušená ryba, mořské řasy.

Rýžová dieta po dobu 2 týdnů

Pro ty, kteří za týden nezhubli tolik kilogramů, kolik by chtěli, je dovoleno sedět na stejném dietním menu další týden. Ale nezapomeňte na dietní pravidla, abyste dosáhli požadovaného účinku:

 1. Tepelné zpracování. Během rýžové diety by se jídla měla dusit, vařit nebo vařit v troubě. Pro dušení je povoleno používat sezamový, lněný, olivový nebo slunečnicový olej v poměru 50 g produktů 1 čajová lžička. Maso je dovoleno grilovat, ale bez přidání oleje.
 2. Sůl. Dlouhá rýžová dieta předpokládá menu bez soli, ale je povoleno používat kořeněné bylinky: kopr, rozmarýn, tymián, čerstvé nebo suché.
 3. Vitamíny a minerály. Během dvoutýdenní rýžové diety je vhodné užívat vitamínový komplex obsahující velké množství draslíku a vápníku. Právě tyto minerály z těla odvádí rýže.
 4. Možnosti nabídky. Pokud se bavíme o sezónní zelenině, pak je dovoleno potraviny při rýžové dietě nahrazovat. Je ale potřeba neustále počítat kcal podle kalorické tabulky.

Rýžová dieta "5 objemů"

Tato vykládací rýžová dieta byla tak pojmenována díky tomu, že se pro ni připravuje rýže v 5 nádobách najednou. K tomu vezměte 5 sklenic po 200 ml, naplňte je propláchnutou rýží (každá 2 polévkové lžíce) a zalijte pitnou vodou. Vodu ve sklenicích denně vyměňujte, aby nabobtnala do vyvařeného stavu. Dietu začněte pátý den.

K tomu se obsah první sklenice konzumuje na lačný žaludek, aniž by do něj bylo přidáváno koření a bez pití vody. Do vyprázdněné sklenice dejte znovu 2 polévkové lžíce. l. rýži a naplňte pitnou vodou a vyměňte vodu ve zbývajících nádobách. Toto schéma se dodržuje od 7 do 14 dnů a lékaři nedoporučují držet rýžovou dietu delší dobu. Během této diety dodržujte následující pravidla:

 • vyloučit tučná a kořeněná jídla;
 • jíst rýži 2 hodiny před jídlem;
 • snížit příjem soli;
 • omezte se na sladká jídla;
 • vypijte alespoň 1, 5 litru tekutin denně.

Možnosti rýžové diety pro očistu a hubnutí

Nejen rýžové vícedenní diety jsou účinné. Očistit tělo je snadné pomocí jednoho postního dne v týdnu, během kterého je potřeba jíst jen lehce uvařenou nebo namočenou syrovou rýži a pít jinou vodu. Odborníci na výživu radí zhubnout a očistit tělo od toxinů konzumací rýže a dalších produktů, na jejichž základě jsou vytvořeny oblíbené diety: kefír, jablka, pohanka. Pojďme se podívat na několik možností očistných diet.

Kefírovo-rýžová dieta

Kombinace produktů, jako je kefír a rýže, je pro tělo užitečná, ale to neznamená, že jiné potraviny jsou během kefírovo-rýžové diety zakázány. Zcela vyloučena je pouze sůl, cukr, káva a ostatní produkty jsou přijatelné. Existují dvě možnosti rýžové diety s kefírem. Nedoporučuje se sedět na tuhé dietě déle než 5 dní a hubnout na měkké dietě je povoleno až 14 dní.

Přísná verze kefír-rýžové diety poskytuje k snídani pouze kefír a rýži, k obědu - rýži a zeleninový salát a na večeři - opět rýži a kefír. Přibližné menu měkké diety s rýží:

 • Snídaně - kefír, jablko / hruška / jahoda / grapefruit (volitelné).
 • Oběd - 100 g vařeného libového masa / ryb / mořských plodů, krajíc žitného chleba, 100 g rýžové kaše.
 • Večeře - rýžová kaše (100 g), hlávkový salát.
 • Před spaním - kefír nebo neslazený jogurt.

Dieta s rýží a jablky

Systém hubnutí rýže-jablko vyvinul anglický odborník na výživu D. Kempner. Jeho podstatou je, že strava na 3-5 dní se skládá pouze ze zelených jablek a rýže. Nesmí se používat cukr, sůl a koření. Do rýžové kaše je povoleno přidávat mléko. Denní denní menu rýžovo-jablečné diety je:

 • rýžová kaše z 1 šálku obilovin, která se musí jíst v několika fázích;
 • 250 gramů zelených jablek, která se smí konzumovat jak syrová, tak v kompotovaném nebo sušeném ovoci.

Dieta s pohankovou rýží

Tato kloubní dieta je poskytována i pro nouzové hubnutí za 3-5 dní, takže není třeba přemýšlet, která dieta je lepší, zda rýžová nebo pohanková. Pohankovo-rýžová dieta je oblíbená pro svou jednoduchost a levnost, ale lékaři doporučují na konci nebo na začátku dlouhodobého hubnutí volit hubnutí s obilovinami, aby se tělo „rozhýbalo" k boji s urputnými kilogramy. Existuje několik možností pro tuto dietu, ale budeme zvažovat vyvážené menu s použitím pohanky a rýže.

 • Snídaně - dvě zelená jablka.
 • Oběd - vařená pohanka (4 polévkové lžíce) s rostlinným olejem (1 polévková lžíce).
 • Oběd - rýžová kaše (5 lžic) s nasekanými ořechy a citronovou šťávou.
 • Odpolední svačina - zeleninový salát. Večeře: rýžová kaše (3 polévkové lžíce), kuřecí prsa nebo dušená libová říční ryba (100 g), tvaroh s nasekanými ořechy (100 g).

Dieta s rýží a medem

Tato možnost hubnutí kombinuje blahodárné vlastnosti rýže a medu. Med je užitečný při dietě, protože je antidepresivum a je bohatý na minerály a vitamíny. Uvolňuje střeva, takže bude výbornou volbou pro ty, kteří mají problémy se stolicí (zácpa, průjem). Pouze med by se měl kupovat přírodní, bez nečistot, konzervantů a pasterizace. Důležitou složkou rýžovo-medové diety je citron, jehož šťáva je kombinována s medem a získává se medovo-citronový nápoj užitečný pro spalování tuků. Týdenní dietní menu s rýží a medem:

 1. Na den potřebujete libru rýžové kaše, která by se měla jíst v 5 recepcích.
 2. Pijte 3x denně 250 ml citronovo-medového nápoje, který se připravuje následovně: med a citronovou šťávu rozpusťte ve stejném množství (1 lžička) ve sklenici teplé vody.

Rýžová dieta s kuřecím masem a zeleninou po dobu 9 dnů

Nejvyváženější rýžová strava je se zeleninou a kuřecím masem. Umožňuje člověku nehladovět během dne a nasytit tělo potřebnými prvky. Při dodržování takové stravy byste měli jíst po částech a často, aby přestávka mezi jídly byla 2-2, 5 hodiny. Jíst musíte naposledy do 19 hodin. Tato rýžová dieta se dodržuje po dobu 9 dnů, po kterých znovu získáte stav pohodlí a lehkosti.

 • První tři dny>- rýže, během které musíte jíst rýžovou kaši, vařenou z jedné sklenice obilovin.
 • Další tři dny jsou kuřecí dny, během kterých snědí 1 kg vařeného kuřecího masa bez tuku a kůže.
 • Zbývající tři dny - měli byste jíst výhradně zeleninu. Kupte si 800 g různé zeleniny a jezte je v jakékoli podobě (kromě nakládané nebo solené).

Gejša dieta na hnědé rýži a zeleném čaji

Zástupci japonské gejši vypadají příznivě na pozadí jiných žen. Štíhlou postavu a ideální tvar se jim daří udržet až do zralého věku díky dietě založené na hnědé rýži a zeleném čaji. Okamžitě si všimneme, že taková strava je pro tělo těžkou zkouškou, která je nad síly mnohých.

Omezení jídla se předpokládá u všech potravin kromě rýže a čaje, včetně soli a cukru. Pokud vás zajímá, zda je možná sójová omáčka, pak ji japonské gejše odmítají. Dieta je jednoduchá a její délka se pohybuje od 3 do 7 dnů v závislosti na síle a vůli. Japonské dietní menu s rýží gejša:

 • Ráno - půl litru zeleného čaje s malým množstvím nízkotučného mléka.
 • Den - 250 g vařené hnědé rýže, 500 ml zeleného čaje.
 • Večer - stejná strava jako na oběd.

Kontraindikace rýžové diety

Rýžová dieta je dobrá pro mnoho lidí, ale ne pro každého. I přesto, že se vařená rýže dobře vstřebává, je to těžký produkt pro slabý žaludek. Než začnete hubnout pomocí rýžové diety, určitě se poraďte se svým lékařem. Rýži ve velkých dávkách by neměli konzumovat lidé s následujícími ukazateli:

 • kardiovaskulární choroby;
 • selhání ledvin;
 • patologie orgánů gastrointestinálního traktu;
 • utrpěl nachlazení;
 • těhotenství a kojení.

Pravidla pro ukončení diety

Abyste nezačali hned po dietě přibírat, měli byste znát pár pravidel, která musíte po omezené dietě dodržet:

 1. Nezařazujte do svého jídelníčku hned nové potraviny, každý den postupně zvyšujte jejich množství.
 2. Vybírejte potraviny, které jsou pro tělo zdravé, s minimálním množstvím soli a cukru. Maso a mléčné výrobky zadávejte jako poslední.
 3. Zvykněte si omezovat se od škrobových, mastných, smažených jídel.
 4. Pokračujte v pití velkých množství po celou dobu diety, abyste udrželi správný metabolismus.

Výživové poradenství při dietě

Odborníci na výživu se domnívají, že při dodržování rýžové diety se tělo pročišťuje a postupně spaluje přebytečný tuk. K udržení dosažených výsledků a udržení postavy ve skvělé kondici ale jedna dieta nestačí. Hodně se s ní hýbejte: lekce fitness, tanec nebo aerobní cvičení pomáhají udržovat tělo v dobré kondici a naplňují ho další energií.

Studie prokázaly, že se nedoporučuje sedět na přísné monodietě, trvající déle než 2 dny, aby se neobjevily závratě nebo mdloby, nevytváří se stresový hormon kortizol, který snižuje odolnost organismu. Je vhodné dodatečně zkonzumovat 2 mg rybího tuku v kapslích denně, čímž se doplní zásoba Omega 3 polynenasycených tuků, minerálních a vitamínových komplexů pro příjem draslíku a udržení sodíkové rovnováhy v buňkách.

Recenze a výsledky těch, kteří zhubli

Dívka, 19 let: „Kdo zhubl na rýžové dietě, ví, jak těžké je odepřít si jídlo. Rýžová dieta je účinná a jednoduchá: hnědá rýže se skořápkou a vodou, takže je psychicky těžké vydržet. Napadlo mě tedy přidat do jídelníčku pomeranč pro zvednutí nálady a vše šlo snadněji. A co je nejdůležitější, byl jsem schopen dodržovat pevný jídelníček po celý týden a snadno jsem se rozloučil se čtyřmi kg. "

Dívka, 22 let: „Vždy jsem nespokojená se svou váhou, ale nedávno mě zajímalo, kolik můžete zhubnout při rýžové dietě? Chtěl bych poznamenat účinnost takového menu pro hubnutí, ale musíte vařit pouze hnědou nebo červenou rýži, jinak to nebude mít žádný účinek. Když jsem naposledy dodržoval 9denní rýžové menu s kuřecím masem a zeleninou, zhubl jsem 10 kg za sedm dní.

Žena, 37 let: „Rýžová dieta pomáhá zbavit se přebytečných kilogramů, ale má jednu nevýhodu - opravdu chce jíst. Sotva jsem zvládal třídenní dietu z neleštěné rýže a vody a pak jsem nemohl pokračovat. Pravda, zhubla jeden kilogram za den. Abych vážila ještě méně, za měsíc zkusím lehkou dietu s rýží. "