10 způsobů, jak zhubnout doma

Téměř každá žena chce změnit svou postavu. V tom pomáhají různé diety, hladovky, cvičení. Nejlepší možností je samozřejmě navštívit posilovnu nebo fitness centrum, kde vám profesionální trenér nejen vybere cvičební program, ale také vám řekne, jak se správně stravovat, abyste zhubli, zpevnili tvar a stali se štíhlejšími.

rotace zeštíhlující obruče doma

Ne každý však má možnost a čas navštěvovat takové instituce několikrát týdně a věnovat pár hodin výuce po sobě. Existují pouze možnosti, které je možné udělat doma.

Sestavujeme program hubnutí

Žena by se měla nastavit na změnu a nebloudit. Bezpodmínečně nutné je upravit denní režim a stravu.

Plán dne je vhodné rozdělit na hodiny – čas vstávání, vodní procedury, snídaně, oběd, oběd, večeře, domácí práce atd. Nejlepší je rozdělit jídla na 5 kusů (3 hlavní, 2 svačiny ) - snídaně, oběd, oběd, odpolední čaj, večeře.

Když má žena uvařit večeři, doporučuje se jíst před tím, aby při vaření nebyla žádná touha a potřeba zkoušet všechno. Také nejezte později než v 19 hodin.

Musíte analyzovat svůj den a najít volných 15-20 minut času. Je žádoucí, aby spadali do období před snídaní nebo odpoledním čajem. Tato doba bude stačit na malé nabití. Stačí pár jednoduchých cviků – dřepy, záklony atp. Můžete také houpat břišní svaly, protahovat se nebo cvičit jiné problémové partie. Takové opatření vám umožní zpevnit tělo, cítit se energicky a postupně se stát zvykem. Cvičební program pro každou ženu bude individuální. Mělo by být založeno na účinném působení na problémové oblasti.

Pokud je to možné, zakoupí si cvičební pomůcky pro domácí použití nebo se zapíší do příslušných institucí. Případně běhání v parku, skákání přes švihadlo atd.

Vyhýbání se alkoholu

Z alkoholu, i když se používá velmi zřídka, je lepší úplně odmítnout. Víno, pivo, whisky a další lihoviny obsahují kalorie. Kromě toho se při pití alkoholu zvyšuje chuť k jídlu. Je třeba poznamenat, že pití alkoholu zahrnuje občerstvení, například sladkosti, džem, sýry, solené tučné ryby atd. Nikdo nikdy nebude pít pivo s jablky a odmítnout kousek červené ryby, takže byste neměli provokovat tělo.

Hula hoop a švihadlo

Tyto dvě výbavy musí mít každá žena, která chce zhubnout. Roztočit obruč je snadné a příjemné. Navíc si v tuto chvíli můžete zapnout oblíbenou hudbu nebo nějaké zajímavé video. Pokud je v místnosti dostatek místa, můžete přes lano skočit. Střídání těchto dvou cviků přinese tělu neocenitelné výhody. K udržení kondice stačí 30 seskoků denně.

Výměna nádobí

Účinné mohou být i psychologické metody. Vyplatí se například vyměnit obvyklý talíř na jídlo za menší, sníží se tím množství zkonzumovaného jídla. Nemůžete míchat pokrmy - pro první použijte jedno jídlo, pro salát - samostatnou misku atd. Také byste se měli vyhnout přidávání. Je třeba jíst pomalu, jídlo dobře rozžvýkat, tělo se pak normálně zasytí a nedojde k přejídání.

Vedeme si deník

Abyste si usnadnili pozorování výsledků hubnutí, musíte si je zapsat do speciálního sešitu. Je vhodné si tam zapsat režim na další den či týden a následně si poznamenat, co bylo dodrženo a co vynecháno. Je nutné uvést snědená jídla, zaznamenat počet vykouřených cigaret atd. Ve večerních hodinách se provádí kontrolní vážení. Jakmile žena zaznamená první výsledek, bude mít ještě více podnětů k hubnutí.

Používáme kosmetiku

Moderní oblast kosmetologie nabízí širokou škálu různých krémů, pleťových vod, peelingů a dalších přípravků proti celulitidě. Existují i speciální náplasti na hubnutí.

Při nákupu takových věcí musíte nejprve vyzkoušet svou reakci na jejich složení. K tomu se na ruku nanese malé množství látky. Pokud nedojde k alergické reakci, lze produkt použít. Obvykle na obalu píšou, kdy je lepší použít ten či onen přípravek, ale optimálně - dvakrát denně.

Domácí práce jako cvičení

Domácí práce, různé praní, vaření, žehlení se dají proměnit ve sport. Například, když jdete do obchodu, musíte jít dolů a nahoru po schodech, nikoli výtahem. Efektivní hubnutí doma - odstranění potu, to znamená, že při čištění musíte nosit teplé oblečení, což vytváří jakýsi saunový efekt. Pokud je to možné, můžete navštívit lázně a sauny.

Úprava stravy

Je třeba poznamenat ještě jeden bod týkající se přísných omezení potravin. Energetické systémy navržené na tomto principu jsou skutečně efektivní. Pokud je například cílem zhubnout 10 kg, pak mnoho lidí používá takové zvláštní hladovky, aby co nejdříve shodili přebytečná kila. Ale je zde jeden významný negativní bod - ztracená váha se po dokončení diety velmi rychle vrátí zpět.

Příliš agresivní hubnutí provokuje tělo k hromadění tuku, protože snížení výživy považuje za hladovku. Proto se příchozí látky postupně hromadí. Často se ztracená kila vrací v ještě větším množství. Abyste tomu zabránili, musíte buď zvolit měkkou stravu, nebo správně opustit systém a změnit obvyklou stravu.

Pokud různé diety a hladovky nejsou tou nejlepší volbou, pak můžete konzumaci nejvíce konzumovaných nezdravých potravin jednoduše omezit. Například by se samozřejmě měla dát přednost zelenině, ovoci, libovému masu a mléčným výrobkům. Některé je lepší jíst syrové, jiné grilované nebo dušené. Z každodenní stravy stojí za to vyloučit: chléb a jiné pečivo, těstoviny, zkuste brambory používat méně často. Klobásy, sýry, majonéza, máslo, uzeniny jsou také vyloučeny.

Vodní procedury

Takové aktivity se budou hodit vždy, a to nejen v období hubnutí. Ranní kontrastní sprcha vám pomůže probudit se, aktivuje krevní oběh a večerní horká koupel s přísadami mořské soli vás uvolní po náročném dni.

Při vodních procedurách se používají i různé kosmetické přípravky, například gely, peelingy, zábaly, které pomáhají v boji proti celulitidě a mají hřejivý a tonizující účinek. Po koupeli nebo sprše se intenzivně utírají mírně drsným ručníkem a provádějí jakousi masáž.

3 recepty na hubnutí doma

Pro mnohé je nadváha spojena s metabolickými poruchami. Existují však speciální recepty na hubnutí doma, založené na odstranění tohoto konkrétního problému.

Dýně

Dýně je jednou z nejoblíbenějších potravin pro boj s metabolickými poruchami v těle. Konzumuje se jak samostatně, tak společně s jinou zeleninou. Doma můžete vařit mrkvové a dýňové saláty a také kaši. Ten je nejen dobrou metodou hubnutí, ale také velmi vitamínovým pokrmem. Do kaše se přidává rýže nebo ovesné vločky, nesolené.

Zelná šťáva

Zelná šťáva pomůže očistit tělo od toxinů a toxinů. Aktivuje metabolické procesy, zabraňuje přeměně sacharidů na tuky. Můžete vypít 2-3 sklenice takové tekutiny denně. Ráno se užívá na lačný žaludek a během dne hodinu před jídlem. Někdy se míchá se šťávou z červené řepy a mrkve.

Bylinné infuze

Obezita může být v některých případech způsobena nerovnováhou ve vodní bilanci těla. Chcete-li odstranit přebytečnou tekutinu, můžete použít speciální sbírky, včetně pampelišky, slaměnky, bollush. Tyto rostliny pomohou tělu odbourávat nahromaděné tuky. V tomto případě budou přicházející škodlivé látky také hořet a nebudou uloženy v rezervě. Ale takové recepty jsou kontraindikovány pro lidi s pankreatitidou, hepatitidou a syndromem dráždivého tračníku.

Jak lze z výše uvedeného soudit, metod hubnutí je poměrně dost. Můžete zvolit přísnější a naopak kurz směřovat pouze na dietu nebo cvičení. V každém případě si žena musí nezávisle vybrat individuální možnost pro sebe. Domácí program hubnutí by měl být dobře naplánován. Trpělivost a vytrvalost jsou nepostradatelné, ale je vyloučeno sebeobětování, které zdraví nikdy neprospívá.