Jak zhubnout o 5 kg za týden

V dnešním světě většina lidí každý den bojuje s nadváhou, která nejen zasahuje do života, ale vzbuzuje v člověku komplexy a pochybnosti o sobě samém. Tento problém je samozřejmě známější ženám, ale o problému obezity ví na vlastní kůži i silnější pohlaví lidstva.

dietní jídlo pro hubnutí o 5 kg za týden

Aby dosáhli rychlého výsledku za týden, začnou se lidé cpát prášky na hubnutí, mučit se hladovkami a dietami. Takové metody vedou k prudkému hubnutí, ale pár dní po dietě se tuk vrátí, a to i s dobrými „bonusy" v podobě: bolesti břicha, pomalého metabolismu, střevních problémů, hormonálních změn atd. Jak zhubnout o 5 kg za týden doma pomocí diety bez poškození těla? Abyste správně zhubli za týden a také se po dietě necítili nepohodlí, musíte si pamatovat několik pravidel nízkokalorické výživy, která v kombinaci s pravidelným cvičením může poskytnout hmatatelný výsledek po 7 dnech.

Výběr stravy na týden

K dnešnímu dni byly vyvinuty tři způsoby výživy, které umožňují zhubnout 5 kg za týden - hladová dieta, monodieta, proteinová dieta bez sacharidů.

Proteinové jídlo

Proteinová dieta pomůže naléhavě zhubnout a nezískat další kila po dietě. Tento potravinový systém si mezi dietami získal prvenství, protože nezpůsobuje hladovění, je nasycený řadou bílkovinných potravin, je založen na použití bílého králičího masa, kuřecího, krůtího masa, libových ryb, vajec, nízkotučných mléčných výrobků produkty. Proteinová dieta podporuje spalování tuků, nikoli svalové hmoty. Snídaně, obědy a večeře během tohoto období by neměly být větší než 150-200 g.

To je důležité! Sezení na proteinové dietě déle než 7 dní je plné problémů s gastrointestinálním traktem. Vzhledem k tomu, že člověk jí pouze bílkoviny, jeho tělo přijímá málo tuku a sacharidů. Střeva kvůli tomu zpomalují svou práci. Po týdnu takové stravy může člověk pozorovat zácpu, nepříjemný zápach z ústní dutiny, bolest ledvin. Lidé, kteří mají chronická onemocnění gastrointestinálního traktu a genitourinárního systému, by měli takové experimenty na svém zdraví odmítnout.

V období proteinové diety by se nemělo zapomínat na fyzickou aktivitu, která pomáhá zrychlit metabolismus a také pomáhá rychleji spalovat kalorie.

"hladová" dieta

"Hladová" strava je druh stravy, který spočívá v prudkém snížení obsahu kalorií v konzumovaných potravinách. Každý chce naléhavě zhubnout, ale ne každý přemýšlí o důsledcích takového hladového „vzpoury". Výživový systém pro tuto dietu spočívá v tom, že celkový počet kalorií přijatých na snídani, oběd a lehkou večeři by neměl překročit 800-1200 kcal. Přitom pro zdravou výživu potřebuje dospělý člověk zkonzumovat až 2000-2500 kcal denně.

Chcete-li efektivně zhubnout za týden na této dietě, musíte ze stravy vyloučit:

 • moučné výrobky,
 • cukrovinky a sladkosti,
 • sodovka,
 • těstoviny,
 • kulatá leštěná rýže,
 • brambor,
 • omáčky a majonézy
 • klobásy a uzené maso,
 • vepřové maso,
 • konzervy,
 • banány, hrozny, hrušky, švestky,
 • alkoholické nápoje,
 • produkty rychlého občerstvení,
 • tučné mléčné výrobky.

Při pohledu na tento seznam si hubnoucí člověk položí otázku: „Co bych měl jíst, abych zhubl? ". Při „hladové" stravě je přípustné používat:

 • čerstvá zelenina,
 • neslazené ovoce a bobule,
 • ovesné vločky,
 • libové ryby,
 • bílé maso,
 • beztučný jogurt, kefír, tvaroh,
 • čerstvě vymačkané šťávy.

K snídani můžete jíst ovoce s ovesnými vločkami, k obědu dušené nebo vařené maso se zeleninou. Týden diety pomůže snížit čísla na stupnici, ale hra ne vždy stojí za svíčku. Získané výsledky se těžko opravují, často po takové dietě člověk ještě více přibere. Také za jedno z hlavních kritérií pro hubnutí doma je považován dostatečný příjem tekutin. Odborníci na výživu doporučují vypít 1, 5 až 2 litry čisté nesycené vody denně. Přitom většinu objemu vody je třeba vypít před večerem.

Praktické rady. Objem hlavních jídel s "hladovou" dietou nepřesahuje 150-200g. Během dne se doporučuje jíst po částech, ale často.

Snídaně "hladová" dieta je vzít si ovesnou kaši s ovocem nebo lžící medu. Na svačinu si můžete upéct jablko, bez cukru a medu. K obědu je vhodné uvařit lehkou zeleninovou polévku a kousek vařeného masa. Večerní jídlo lze ozdobit zeleninovým nebo ovocným salátem. 2 hodiny před spaním, pokud pocítíte silný pocit hladu, můžete vypít sklenici nízkotučného jogurtu.

mono-diety

Mono-dieta je jednou z nejoblíbenějších metod rychlého hubnutí. Chcete-li rychle zhubnout doma o 5 kg za týden pomocí monodiety, potřebujete hodně trpělivosti. Navíc ne každý myslí na důsledky. Jednotvárná a nízkokalorická strava po celý týden přispívá ke spalování nejen tuků, ale i svalové hmoty. Mono-dieta patří do skupiny nejpřísnějších metod hubnutí, protože je povoleno konzumovat 1-2 produkty týdně takové výživy.

Nejoblíbenější produkty takové stravy jsou:

 • kefír a jablka bez tuku,
 • vařená pohanka a kefír,
 • ovoce a zelenina,
 • nízkotučný kefír a mléko,
 • plody moře,
 • ovesné vločky a kefír.

Při této dietě by se nemělo zapomínat na systematické používání čisté vody. Když tělo nedostává dostatek kalorií, vitamínů a stopových prvků, musí mít dostatek tekutin. Přijatelná norma pro pitnou vodu je 1, 5-2 litrů denně. Do tohoto objemu nezahrnujte čaj nebo džus.

To je důležité! Mono dietu si může dovolit pouze ten, kdo nemá problémy s gastrointestinálním traktem, kardiovaskulárním systémem, oběhovým systémem, ledvinami a játry. Lidé, kteří jsou nemocní cukrovkou, gastritidou, žaludečními vředy, mají přísně zakázáno provádět takové experimenty na svém těle.

Aby se snadno shozené kilogramy nevrátily, je nutné dietu řádně opustit. První den po dietě nemůžete jíst z břicha, protože přijaté kalorie se v těle okamžitě přemění na tuk. Týdenní dieta je pro tělo dlouhodobým stresem, který se na zdraví neprojeví nejpříznivěji. V prvních 2-3 dnech po dietě můžete do jídelníčku zařadit zeleninový salát a pečené jablko s medem, vařená kuřecí prsa nebo zeleninovou polévku.

Názor odborníka

Pro správné hubnutí musíte pochopit, že ztráta 5 kilogramů za týden pro tělo je abnormální a v některých případech dokonce nebezpečná. Při dodržení zásad správné výživy by měl člověk do měsíce shodit 3-5 kilogramů tukové hmoty.

Ztratit velké množství hmoty v krátkém časovém období je možné buď s velkou počáteční hmotností (90 kg nebo více), nebo s přísným dietním omezením / hladověním v kombinaci s intenzivním, vyčerpávajícím tréninkem.

Proteinová výživa může poskytnout viditelný výsledek, ale musí být „naředěna" následovně:

 • pijte hodně tekutin, abyste předešli zácpě a tvorbě kamenů;
 • jíst potraviny bohaté na vlákninu, s minimem sacharidů (různé druhy otrub, zelí, luštěniny, cukety a okurky);
 • pít vitamínové doplňky (pro jejich jmenování je nejlepší podstoupit komplexní vyšetření u lékaře).

Půst by měl být také prováděn moudře - bez fanatismu, to znamená, že pokles denního obsahu kalorií by měl být hladký, jinak se nelze vyhnout poruchám a zácpám. Normálně by se počet kalorií spotřebovaných za den měl snížit podle následujícího schématu: 2000-1800-1600-1400-1200-1000-1000 . . .

diety celebrit

Nyní se podíváme na to, jak pomocí osvědčených hvězdných diet zhubnout za týden o 5 kg. Každý zástupce něžného pohlaví lidstva chce vypadat atraktivní nejen pro svého muže, ale také pro sebe. Arzenál známých diet doplnily metody hubnutí Angelina Jolie, Sophia Loren, Victoria Beckham. Tyto známé osobnosti odhalily tajemství hubnutí celému světu, nyní má každá žena možnost zjistit jídelníček svého idolu.

Dieta od Angeliny Jolie

Recept Angeliny Jolie na štíhlost spočívá v tom, že její jídelníček se skládá výhradně z bílkovin a sacharidových potravin. Jídelníček neobsahuje tuky. Snídaně hvězdy je ovoce a ovesné vločky. Jako svačinu má nejraději měkký sýr s krekrem. Oběd je proteinové jídlo, ve formě pečené nízkotučné ryby se zeleninou. Večeře - pečená zelenina s kuřecím masem, ovocný salát.

Dieta od Sophie Loren

Skutečným šokem pro veřejnost byla dieta Sophie Lorenové. Slavná herečka tvrdí, že těstoviny z tvrdé pšenice jí pomáhají udržovat se ve formě. Dieta trvá 3 dny. Zároveň musíte každý den sníst 100-120 g vařených těstovin. Jako přílohu můžete jíst saláty z čerstvé zeleniny. K snídani určitě vypijte sklenici pomerančového džusu nebo si dejte ovocný salát. K odpolední svačině Sophia Loren preferuje beztučný tvaroh s ovocem.

Dieta od Victorie Beckham

Victoria Beckham je slavná módní návrhářka a matka čtyř dětí. Mnozí jí budou závidět její štíhlost. Viktoriina dieta je jednoduchá a dostupná pro každou ženu, tím spíše, že trvá jen 3 dny. Hlavní věc je jíst 4-5krát denně. Snídaně je celozrnný toast a zelený čaj. Druhá snídaně je salát z jablek, pomeranče a kiwi. Oběd - dušená kuřecí prsa s rajčaty, celerem a mrkví. Večeře - zeleninový salát s krevetami. Poslední den musíte pít pouze čistou vodu a grapefruitový džus. Takový nápoj umožňuje urychlit metabolický proces, odstraňuje toxiny z těla.

Dieta zpěváka

Dieta se týká rigidních diet, protože celkové množství kalorií za den by nemělo přesáhnout 500 kcal. Tato metoda hubnutí je určena maximálně na 3-5 dní. K snídani preferuje 200 ml kombuchového nápoje, ovoce a ovesné vločky. Oběd - celerová polévka bez soli a tuku, která se připravuje z rajčat, celeru, pepře, čínského zelí a zázvoru. Snídaně a oběd by měly tvořit 70 % celkové denní stravy. Večeře se skládá z ovocného salátu nebo pečeného jablka s medem.

Tělesné cvičení

Pokud nevíte, jak zhubnout za týden bez diet, na záchranu přijde sport a aktivní životní styl. Hlavním pravidlem štíhlého těla je absence přebytku kalorií. Všechny potraviny nám dodávají energii, kterou musíme spotřebovat. Proto je zdravé jídlo a pravidelný pohyb tou správnou cestou ke kráse a štíhlému tělu.

To je důležité! Nejen dospělí, ale i děti by měli opustit diety ve prospěch svého zdraví. Adolescenti vyžadují zvláštní pozornost. Pro teenagera je nesmírně důležité přijímat ve stravě dostatek bílkovin, tuků a sacharidů, protože jeho tělo je ve fázi fyzických změn a růstu. Pokud má dítě nadváhu, pak je nutné ji shodit pouze pomocí fyzické aktivity a vyvážené stravy.

Abyste zhubli 5 kilogramů za týden bez diety, musíte strávit až 2 hodiny denně v posilovně. Navíc je potřeba upravit jídelníček. Nemělo by obsahovat:

 • pekárenské produkty,
 • cukroví,
 • slaná a smažená jídla,
 • uzená masa,
 • soda,
 • Fast Food.

Fyzická aktivita by se měla skládat ze silových i kardio cvičení. Zatížení srdečního svalu umožňuje rychlejší spalování kalorií.

Pokud chce člověk zhubnout pět kg za týden bez diety, musí pravidelně cvičit:

 • běh na krátké i dlouhé vzdálenosti
 • skákací lano,
 • jízda na kole nebo kolečkových bruslích
 • plavání
 • aerobik nebo fitness.

Nesmíme zapomenout na silové cviky, které spočívají ve zvedání činky, činky, kliky, dřepy se závažím.

Důležité! Na 1 hodinu fyzické aktivity je potřeba vypít alespoň 0, 5 litru čisté vody. Dostatek tekutin v těle umožní rychlejší spalování tuků a jejich vylučování ve formě potu.

Jít do vany nebo sauny

Existuje názor, že návštěva koupele má nejen pozitivní vliv na vzhled člověka, ale také zlepšuje metabolismus. Po koupeli může člověk údajně shodit až 2 kg nadváhy. To má svou pravdu, ale stojí za to pochopit, že při koupeli se neztrácí tuk, ale tekutina.

Koupel je kontraindikována pro ty, kteří mají problémy se srdcem, cévami a ledvinami. Nevystavujte své zdraví takovým experimentům. Pokud se člověk přesto rozhodl jít do sauny nebo koupele během dietního období, potřebuje znát několik pravidel:

 • únavné vzdát se alkoholu, mastných, slaných a uzených jídel,
 • zhubnout, zatímco v parní místnosti musíte pít dostatek čisté vody,
 • na hlavě musí být pokrývka hlavy,
 • pokud se objeví mírné závratě, slabost nebo bolest hlavy, musíte vanu okamžitě opustit.

Pro hubnutí doporučují někteří sportovní trenéři cvičit po koupeli. Uvolněné svaly je třeba zpevnit nízkofrekvenčním aerobním cvičením. Takový trénink vám umožňuje zahrnout do procesu svalové práce a přebytečného tuku. Nezapomínejte ale na dostatečnou spotřebu obyčejné nesycené vody. Pravidelné obnovování vodní bilance těla přispívá k rychlému spalování kalorií. Recenze těch, kteří touto metodou zhubli, jsou šokující, protože za měsíc takového tréninku je možné zhubnout až 4–5 kg.

Výživoví poradci ve výsledku doporučují upravit jídelníček, urychlit metabolický proces fyzickou aktivitou, pít dostatek tekutin a nezapomínat na zdravý spánek. Pouze integrovaný přístup k hubnutí poskytne znatelný výsledek a testování vašeho těla přísnými dietami je vysoce nežádoucí!

Recenze těch, kteří zhubli

 • Žena, 33 let: "Moc se mi líbilo proteinové a zeleninové menu. Zeleninu jsem vždycky milovala a kuře taky. A pečená prsa jsou obecně šik! V jaké jiné dietě najdete takovou rozmanitost jídel? Naopak, skoro jediný list hlávkového salátu na vás musí týden trhat. Na začátku diety byla váha 74 kg, po týdnu 71, po dalším týdnu 68. Zatím jsou výsledky jen povzbudivé. Jediné, co je těžké si zvyknout na čistou vodu. No, nějak mi to nechutná. A pak už jsem si za dva týdny zvykl, někdy se i přistihnu, že chci pít, což bylo dříve vůbec ne.
 • Dívka, 20 let: "Držela jsem se k této dietě jako utopenec u slámy. Myslela jsem, že to je ono, tahle poslední. Nepomůže, to znamená, že to není osud, už to nebudu zkoušet. ale v tom, že se vše vrátilo. Přišly samy kilogramy a přivezly pár dalších. Ale jaký zázrak! Mých 6 kg odešlo. Odešli a nespěchají zpátky! Nejenže bylo pohodlné sedět na této dietě, ale i výsledek drží. Děkuji tomu, kdo to vyvinul. Budu se toho pravidelně držet a zbytek času kontrolovat. Doufám, že zůstanu stejným bonbónem po zbytek života. "
 • Žena, 45 let: "Všichni, kdo říkají, že nemůžete zhubnout pět kilogramů za týden, se mýlí. A já jsem toho příkladem. Jen počáteční váha na tohle by měla být jako já (104 kg). Dal jsem se na dietu a za týden jsem opravdu shodil 5, 5 kg. Pak jsem si dal pauzu a opakoval jsem "výkon". Nyní, když je moje váha 81 kg, se dieta čas od času stala zvykem. váha už hubne ne kilo za den, jako dřív, ale gram 400-600 za kus. A to je normální. Čím nižší počáteční váha, tím je pro tělo lepší postupné hubnutí. Jinak kůže bude ochabovat v záhybech A já se chci stát štíhlou ženou, ne šarpejem. "