Japonská dieta na 14 dní – zhubnout o 7-11 kilogramů

sushi pro japonskou dietu

Japonská dieta je považována za jednu z nejúčinnějších a nejoblíbenějších moderních diet.

Proč? Protože během poměrně krátké doby – 14 dní, se můžete zbavit 7 až 11 kilo navíc.

Takový rychlý účinek je vysvětlen skutečností, že japonská strava není vyvážená, to znamená, že je sestavena bez zohlednění poměrů tuků, bílkovin a sacharidů. Kromě toho je nabídka japonské stravy poměrně nízkokalorická kvůli nízkému obsahu sacharidů v ní, což nutí tělo pracovat na spalování vlastní tukové vrstvy.

Hlavním cílem japonské diety je změnit rytmus metabolických procesů v těle, což následně umožňuje maximalizovat efekt hubnutí po dobu 2-3 let.

Podstata japonské stravy

Podstatou japonské diety je jídlo se zvýšeným množstvím bílkovin, které dodávají potraviny povolené ve stravě: maso, ryby, mléčné výrobky.

Japonská dieta je považována za dost rigidní kvůli přísným omezením v jídelníčku. Během japonské diety nemůžete jíst:

 • sůl;
 • koření;
 • cukr a cukrovinky;
 • alkohol.

Pokud jste však zvyklí k snídani pít pouze kávu a z jídla preferujete maso a ryby, nebude vám japonská dieta připadat tak náročná. Navíc jednou z výhod této diety jsou fermentované mléčné výrobky, ovoce a zelenina povolené ve stravě.

Příjem tekutin během japonské diety není omezen – během dne můžete vypít, kolik chcete, ale ne méně než 1, 5 litru denně. Můžete pít minerální vodu, čaj nebo jen čistou vodu.

Pro japonskou dietu na 14 dní existuje několik variant menu, které se od sebe složením produktů příliš neliší. Pokud jste si však vybrali jednu možnost, neměli byste „skočit" na jinou, pokud vám ta první z nějakého důvodu najednou nevyhovovala.

Japonské dietní menu na 14 dní

rohlíky pro japonskou dietu foto 1

Přísně dodržujte menu uvedené v tabulce níže:

Snídaně Večeře Večeře
Den 1 šálek kávy 2 vařená vejce, zelný salát s rostlinným olejem, sklenice rajčatové šťávy. vařená nebo smažená ryba (200 gramů)
Den 2 káva, 1 sušenka (sušenky) 100 gramů vařených nebo smažených ryb, zelný salát (s rostlinným olejem). vařené hovězí maso (100 gramů), sklenice kefíru.
den 3 káva, sušenky (sušenky) smažená cuketa (200 gramů) 2 vařená vejce, 200 gramů vařeného hovězího masa, salát coleslaw.
Den 4 káva syrové vejce, 3 strouhané syrové mrkve s rostlinným olejem, 20 gramů parmazánu ovoce
Den 5 strouhaná mrkev ochucená citronem. vařené nebo smažené ryby (200 gramů), sklenice rajčatové šťávy ovoce
Den 6 šálek kávy ½ vařeného kuřecího, mrkvového a zelného salátu 2 vejce natvrdo, strouhaná mrkev ochucená rostlinným olejem
Den 7 zelený čaj vařené hovězí maso (200 gramů), ovoce jakákoli večeře z předchozích dnů (kromě třetího! )
Den 8 zelený čaj ½ vařeného kuřecího, mrkvového a zelného salátu 2 vařená vejce, zelí a mrkvový salát
den 9 káva 200 gramů vařených nebo smažených ryb, sklenice rajčatové šťávy jakékoliv ovoce
Den 10 káva 1 vejce (syrové), 3 strouhané mrkve s rostlinným olejem, 20 gramů parmazánu ovoce
Den 11 káva, 2 neslazené sušenky cuketa smažená v rostlinném oleji (200 gramů) 2 vejce (vařená natvrdo), 200 gramů vařeného hovězího masa, salát coleslaw
Den 12 káva (2 suché sušenky) vařené nebo smažené ryby (200 gramů), mrkvový nebo zelný salát 200 gramů vařeného hovězího masa, sklenice kefíru
Den 13 káva 2 vařená vejce, zelný salát s mrkví, 1 sklenice rajčatové šťávy vařená nebo smažená ryba (200 gramů)
Den 14 káva smažená nebo vařená ryba (200 gramů), zelný salát s mrkví 200 gramů vařeného hovězího masa, sklenice kefíru

Japonský dietní plán a pravidla

rohlíky pro japonskou dietu foto 2

1. Konzultace s lékařem

 • Za prvé, japonská dieta zajišťuje neustálou konzumaci černé kávy, která může být kontraindikována u lidí s kardiovaskulárními chorobami, hypotenzí a hypertenzí. Váš lékař může doporučit nahradit černou kávu zeleným čajem.
 • Za druhé, velké množství bílkovin vede k zátěži ledvin, což může způsobit slabost a ztrátu síly, bolesti hlavy a chuť acetonu v ústech.

Japonská dieta je kontraindikována:

 1. kojící matky a děti;
 2. při fyzické námaze a těžké práci.

2. Příprava na dietu

Přímo před dietou je nutné zajistit půst: místo snídaně a oběda se doporučuje vypít 2-3 sklenice kefíru nebo mléka, k večeři - malá porce pohanky nebo rýže a salát z čerstvé zeleniny .

3. Potraviny při dietě

 • Káva používaná během diety by měla být přírodní, protože obsahuje antioxidanty, které podporují tělo.
 • Maso a ryby se doporučuje vařit v dvojitém kotli nebo smažit na malém množství oleje.
 • Olivový olej se doporučuje na zálivku zeleninových salátů.

4. Vitamíny

Nízkokalorická dieta nemůže poskytnout tělu potřebné látky, proto je bezpodmínečně nutné užívat vitamín-minerální komplex.

5. Ukončete dietu

Nemůžete zařídit "dovolenou žaludku" o výstupu z diety a vrhnout se na jídlo.

Obsah kalorií ve stravě by se měl zvyšovat postupně: do jídla musíte přidávat sůl po troškách, jíst škrobové a sladké s mírou.

Hlavní pravidla japonské stravy:

 1. Přesně dodržujte jídelníček po dnech, nezaměňujte sled dnů.
 2. Používejte pouze produkty uvedené v nabídce.
 3. Denně vypijte 1, 5 litru tekutin.
 4. Nepokračujte v dietě déle než 14 dní.

Recenze japonské stravy na 14 dní

1. Recenze lékařů

Japonská dieta je považována za velmi tvrdou, takže v první řadě musíte mít psychologický přístup, abyste předešli nervovým zhroucení během diety. Tělo dostává stres kvůli nízkokalorickým potravinám, a proto jsou možné dočasné metabolické poruchy a „rozpady potravin".

2. Další recenze

První recenze: Z vlastní zkušenosti chci říct, že japonská dieta je velmi náročná na vydržení. Zejména v prvních dnech. Ale výsledek je mínus 9 kg. A uběhly 4 měsíce a váha se nevrátila, nicméně se udržuji v kondici pomocí fitness.

Druhá recenze: Nejtěžší první 4 dny. Dokonce se objevila závrať. Výsledek se ale 100% vyplatil. Mínus 10 kilo! Ano, a tělo je během této doby dobře vyčištěno.

Třetí recenze: Z výhod - lahodné produkty, není třeba se dusit kefírem nebo pohankou. Z mínusů - slabost v prvních dnech, pocit hladu. Výsledek je mínus 7 kilo.

Jak vidíte, účinnost diety je potvrzena v praxi, ale při zahájení diety je hlavní shromáždit veškerou svou vůli v pěst a pokusit se neutrhnout.