Co můžete pít na dietě po dobu 7, 14 a 30 dnů

Radikální metody řešení nadváhy jsou u těch, kteří hubnou, stále důležitější. Mnoho lidí s nadváhou se uchýlí k bandáži žaludku - operaci ke snížení jejího objemu, aby zhubli konzumací minimálního množství jídla, které jedí. K dispozici je systém krmení, také založený na principu kontrakce žaludku na malou velikost. Lze jej bezpečně používat doma a výsledek hubnutí bude určen podle toho, jak tvrdý je, jak dlouho vydrží a zda je dodržován seznam povolených produktů.

Co je to pitná strava

Jedná se o efektivní techniku ​​hubnutí navrženou podle principu: pít všechno, ale nic nejíst. Koncept „pití stravy na hubnutí“ není stejný jako systémy hubnutí, jako je vodní dieta, dny půstu s tekutinami nebo lékařské půsty. Tato technika, na rozdíl od výše uvedeného, ​​nevylučuje konzumaci jakéhokoli jídla, vylučuje pouze použití žvýkacího reflexu. To znamená, že veškeré povolené jídlo musí být tekuté, dokonce vodnaté.

Díky řídkému jídlu si naše tělo zvykne, že se nasytí dříve, zbaví se zvyku požívat emocionální hlad, díky kterému dochází k rychlé a efektivní ztrátě nadbytečných kilogramů. Hlavní složkou všech tekutých jídel je voda ve velkém množství. Spolu s dalšími zákonnými ustanoveními dobře tlumí pocit hladu a je naprosto bez kalorií.

Jak správně dodržovat

pravidla dodržování pitné stravy

Tekutá metoda hubnutí je právem označována za jednu z nejúčinnějších, ale nezakazuje příjem látek důležitých pro lidský organismus z potravy - nevylučuje ze stravy ani bílkoviny, tuky ani sacharidy, zahrnuje pouze jejich přeměnu na kapalinukonzistence. Ne všechny produkty lze přeměnit na tekuté nebo pyré (například maso), proto stojí za to zásobit se komplexem lékárenských vitamínů a každý den si osvěžit sílu čerstvými vitamínovými pokrmy.

Klady a zápory

Ačkoli přívrženci této metody hubnutí představují tekutou metodu jako nejlepší metodu hubnutí, její klady a zápory jsou na vahách ve stejné pozici. Mezi nepopiratelné výhody systému patří:

 • úplné očištění těla od potravinového odpadu na buněčné úrovni;
 • zrychlení metabolismu zlepšením práce zažívacího traktu;
 • zúžení žaludku a sytost s minimálním množstvím jídla;
 • rychlé odstranění nadváhy.

Ti, kdo pomocí této metody zhubnou, mají vždy své nevýhody:

 • je psychologicky velmi obtížné překonat přirozený žvýkací reflex;
 • v raných fázích musíte neustále snášet vyčerpávající obsedantní chuť k jídlu;
 • Častými společníky techniky na samém začátku jsou neustálá únava, apatie, pocit nespokojenosti;
 • odmítnutí hrubého jídla a žvýkacích návyků je pro tělo silným stresem, s nímž se nedokáže vyrovnat každý, kdo chce zhubnout.

Nápoje

Klasická verze tekuté stravy je navržena na měsíc - toto je nejoptimálnější období pro úplné očištění a obnovu tělesných systémů. Ne každému se však podaří dokončit celý kurz techniky, takže existují i ​​jiné, jednodušší, kratší a úspornější typy stravy. Význam zůstává stejný a doba trvání se liší v závislosti na psychologické náladě člověka s hubnutím, jeho vůli a zdravotním stavu. Abyste dosáhli nejlepších výsledků i při nejkratší tekuté metodě, musíte vědět, co pít.

Pitný den

co můžete pít na pitné stravě

Nejjednodušší způsob, jak zhubnout na tekutinách, je vypít denně. Jinými slovy, toto je známý a známý den půstu. Nejoblíbenějším nápojem pro takové jednodenní vykládání je voda s citronem, ale neměli byste se omezovat pouze na něj. Hlavní věc je pít a co není tak důležité. Je lepší, když se jedná o mono nápoj, i když je povoleno míchat několik druhů tekutin po celý den. Denní dávka je 25-35 ml na kilogram hmotnosti, tj. Od 1, 5 do 3 litrů. Během vykládky na tekutiny můžete použít následující nápoje:

 • neslazený čaj všeho druhu (černý, zelený, bylinný);
 • kefír s nulovým obsahem tuku nebo přírodní jogurt;
 • čerstvě vymačkané ovocné a zeleninové šťávy;
 • kompot z bobulí, ovoce nebo sušeného ovoce.

Třídenní

Toto třídenní vykládání je v podstatě stejné jako předchozí možnost, ale v tomto případě by měly být tři dny pití za sebou. Požadavky zůstávají stejné - pouze pijeme, ale nejíme nic. Sladké, sycené, koncentrované nápoje jsou zakázány. Všechno by mělo být čerstvé, přirozené, připravené vlastními rukama. Třídenní nabídka vykládky kapalin může zahrnovat:

 • čaj, káva (bez cukru, ale chuť hořkého nápoje lze přidat několika lžičkami mléka), kompot;
 • zeleninové a ovocné džusy, koktejly, smoothies;
 • nízkotučné mléčné a fermentované mléčné výrobky (fermentované pečené mléko se nejlépe používá v minimálním množství kvůli vysokému obsahu tuku);
 • želé - bobule nebo ovesné vločky.

Sedm dní

Efektivní, ale obtížný sedmidenní kurz tekuté techniky vám pomůže zhubnout jeden a půl kilogramu denně. Chcete-li diverzifikovat a mírně obohatit hubenou tekutou stravu, můžete do jídelního lístku zadat maso a rybí vývary po dobu 7 dnů, ale měly by se vařit s přidáním minimálního množství soli, protože slané nápoje, jako slaná jídla, zadržují tekutinu v těle a zabraňují úbytku hmotnosti. Chuť hotového vývaru můžete vylepšit bylinkami, mrkví nebo celerem.

příkladné dietní pití

Doporučené pití:

 • neslazené čaje, kompoty, želé;
 • mléčné výrobky a kyselé mléko;
 • džusy, smoothies, zeleninové vývary;
 • vývary: maso (libové - kuřecí nebo hovězí) nebo ryby.

po dobu 10 dnů

Výrazně zlepší metabolismus; pití stravy po dobu 10 dnů pomůže zhubnout alespoň 10 kilogramů. První kroky v této technice mohou být velmi obtížné, ale uprostřed stravy se tekutá strava stane obvyklou a relativně rychle, i když ne po dlouhou dobu, nasytí tělo. Proto je lepší držet se zdravé výživy: jíst častěji, ale omezit velikost konzumované porce. Seznam povolených desetidenních nápojů je téměř stejný jako u krátkých tekutých metod. Toto:

 • jakýkoli čaj, káva, kompot, uzvar, želé;
 • odstředěné mléko, kefír, přírodní jogurt;
 • zeleninové vývary, masový a rybí vývar;
 • čerstvě vymačkané džusy, zeleninové a ovocné koktejly.

Po dobu dvou týdnů

I když lze týdenní nebo desetidenní tekutou metodu zvládnout relativně snadno, dvoutýdenní pitná strava je trochu obtížnější projít. Množství živin přijímaných tělem je přísně omezeno, proto je po takové stravě kromě všech výše uvedených nápojů nutné zahrnout do každodenní stravy polévky ze zeleninové kaše, vařené bez koření a poté rozdrcené mixérem na vodnatou konzistenci. Pro jejich přípravu je vhodná jak čerstvá zelenina, tak i mražené zeleninové směsi zakoupené v obchodě.

Na měsíc

Nejobtížnější a nejdelší metodou hubnutí tekutinou je měsíční pitná strava. Aby člověk vydržel tak dlouhou dobu abstinence od hrubého jídla, musí se připravit psychicky i fyzicky. Bez zvyku a předběžného tréninku není možné náhle opustit obvyklé jídlo a přejít na tekuté jídlo - to může hrozit zhroucením, které má za následek návrat ztracené hmotnosti a zdravotní problémy. Můžete pít cokoli na měsíční tekuté stravě, která má tekutou konzistenci a je uvedena ve všech výše uvedených seznamech.

tvrdé

přísná pitná strava pro hubnutí

Jakoukoli tekutou techniku, bez ohledu na dobu jejího trvání, lze nazvat relativně tvrdou, protože v každé z nich jsou pevné potraviny zcela vyloučeny ze stravy. Za nejpřísnější pitnou dietu se považuje konzumace výhradně vody (nalačno) a dlouhodobá výživa různými tekutinami - měsíc nebo déle. Tekuté krátkodobé stravy, při nichž se konzumují různé nápoje, zeleninové a ovocné pyré, koktejly, odvar, bujóny, strouhané polévky, se považují za méně tvrdé a bezpečné pro zdraví.

Choco Drinking Diet

Takovou zajímavou a aromatickou metodu hubnutí lze připsat dvěma skupinám diety najednou: pití a mono-dietám, protože jediným produktem, který je dovoleno konzumovat při šokové konzumaci, je kakao. Buď ji vařte s trochou nízkotučného mléka, nebo ji jednoduše zřeďte vodou bez cukru nebo jiných sladidel. Můžete zkusit sedět na kakau jeden až sedm dní, odborníci již nedoporučují mučit tělo, protože zdraví se při tomto přístupu stává návratností za ztracené kilogramy.

Ukončit

Jednodenní vypouštění tekutin nevyžaduje žádné zvláštní doplnění stravy. Delší, vážnější systém tekutých potravin musí nutně končit kompetentním hladkým odchodem z pitné stravy. Po dlouhou dobu na tekutině přestává trávicí trakt přijímat a zpracovávat pevnou stravu, takže je třeba ji do stravy zavádět postupně. Doba východu by se měla rovnat dvěma chodům systému procházející kapalinou.

V prvních několika dnech po snídani doporučují odborníci omezit se na malou část tekutých ovesných vloček a poté dodržovat obvyklou pitnou stravu po celý den. Pak můžete zkusit přidat na oběd jeden lehký pevný produkt - vařené vejce, plátek tvrdého sýra, okurkový salát nebo jablko. Po týdnu takového systému byste měli přejít na pevnou stravu s nízkým obsahem tuku a postupně se vrátit k normální, dříve známé stravě.

recepty

Tekutá metoda je nejjednodušší a nejsnadněji připravitelná: povolené produkty se používají buď hotové, nebo vyžadují minimální tepelné zpracování. Většina receptů na pitnou stravu jsou všechny druhy nápojů, jejichž technologie přípravy je známá i dítěti. Je trochu obtížnější udělat kašovitou polévku, protože zde musí být zelenina nejprve vařena a poté rozdrcena mixérem. Protože tato technika nemá jasné menu, ale umožňuje vám soustředit se na své vlastní gastronomické preference, každý bude mít své vlastní recepty.