Fascinující dieta na hubnutí se 6 okvětními lístky a podrobné týdenní menu s recepty

dívka jíst zeleninový salát na dietě 6 lístků

Pokud jsou pro vás klasické možnosti hubnutí zátěží, pak si můžete přečíst o snadné a zároveň zajímavé metodě – dietě 6 plátků na hubnutí, kterou je příjemné dodržovat. Popis, obecné zásady a jídelníčky najdete v článku.

6 okvětní dieta: základní rysy a principy

Naprosto všechny ženy, které chtějí zhubnout, se snaží najít rychlou a zdravou metodu hubnutí. Na základě četných průzkumů a statistik vyvinula Anna Johansson unikátní dietu. Tvrdí, že dieta se 6 okvětními lístky umožňuje rychle shodit kila díky optimální rovnováze mezi duševním zdravím a dietou. Pokud budete správně dodržovat jeho základní principy, pak každý den můžete shodit až kilogram nadváhy.

Symbolikou stravy jsou okvětní plátky, které mají určité vlastnosti. Dny tohoto principu jsou rozděleny takto:

 • okvětní lístek 1 - rybí pokrmy;
 • okvětní lístek 2 - zeleninové jídlo;
 • okvětní lístek 3 - jíst kuře;
 • okvětní lístek 4 - obiloviny;
 • okvětní lístek 5 - tvaroh mono-dieta;
 • okvětní lístek 6 - potravina na bázi ovoce.

Recenze lékařů

Odborníci na výživu tvrdí, že dieta se 6 okvětními lístky přináší rychlé výsledky, protože dodržuje zavedené zásady oddělování potravin. Navíc člověk jí jednosložkové potraviny, takže řada látek nebude organismus přetěžovat. V důsledku toho se proces odbourávání tuků stává funkčním a efektivním.

Budete se moci rychle vyrovnat s nadváhou, protože ve vaší stravě budou přítomny monotónní potraviny. Při čekání na novou porci jídla tělo využije maximum zásob na trávení potravy. To je důvod, proč okvětní dieta na hubnutí podporuje rovnoměrné hubnutí.

Toto je popis a obecné zásady takové diety. Pokud se rozhodnete vyrovnat se s nadváhou, budete muset radikálně změnit svůj obvyklý jídelníček. Výsledky však stojí za námahu, protože se můžete stát majitelkou štíhlé postavy.

Hlavní potraviny, které jsou součástí dietního menu

6ti okvětní monodieta je založena na přípravě pokrmů z produktů, které patří do šesti hlavních skupin. Ryby se smí jíst vařené nebo pečené. Obsahuje bílkoviny, které umožňují normální fungování všech hlavních orgánů.

6 okvětních dietních potravin

Zeleninu, která je součástí vašeho jídelníčku, můžete připravit různými způsoby. Četné recepty zahrnují dušená jídla, dušená nebo vařená jídla. Můžete je jíst i syrové. Kuřecí maso, stejně jako obiloviny a ovoce, se také konzumují v jakékoli formě.

Pokud mluvíme o tvarohovém dni, pak můžete pít nízkotučné mléko. Množství nápoje by však mělo být minimální.

Pokud se provede správně, heřmánková dieta poskytne zaručené výsledky. Nezapomeňte však tuto dietu doplnit dostatkem tekutin. Může to být bylinný čaj, džus nebo voda.

Existují však potraviny, které je během diety přísně zakázáno jíst. Jedná se o sladkosti, konzervy, chléb a máslo. Nezapomeňte si vybrat čerstvé, kvalitní potraviny, které jsou dobře zpracované.

Dieta se 6 okvětními lístky: menu pro každý den

Jedná se o způsob stravování, který by vám neměl způsobovat problémy a obtíže. Dieta zahrnuje jednoduchá, cenově dostupná jídla, která se snadno připravují. Aby ženy zhubly, měly by dodržovat všechna doporučení autora švédské 6ti okvětní diety, protože je zakázáno měnit mono-diety.

Ale před analýzou menu stojí za to pochopit základní pravidla pro dodržování této stravy. Jen tak se vaše tělo stane přitažlivým.

Za prvé, dieta se šesti okvětními lístky je o důkladném žvýkání jídla. Měli byste to dělat co nejpomaleji, abyste ochutnali každé sousto jídla.

Za druhé, během jídla byste neměli pít příliš mnoho vody. V opačném případě se trávení zpomalí, takže budete mít problémy se svou pohodou. Nejlepší je pít tekutiny mezi jídly.

Za třetí, měli byste jíst často, ale rozdělte si porci na několik malých porcí. Díky tomu se vyhnete přílišnému zatěžování trávicích orgánů. Snažte se také vyhýbat svačinkám, s nadváhou to rozhodně nepůjde.

Nyní stojí za to se blíže podívat na dietu se 6 okvětními lístky, jejíž menu pro každý den může být jiné.

Dietní den Jídelní lístek
První den: rybí produkty První den diety je povoleno jíst výhradně rybí pokrmy. Produkt můžete vařit jakýmkoli způsobem, přidáním minimálního množství koření a soli, ale smažené ryby jsou zakázány. Odborníci na výživu doporučují připravovat rybí vývary, které nepřetěžují trávicí orgány.
Druhý den: zelenina Tento typ diety zahrnuje konzumaci zeleniny jakéhokoli druhu. Můžete je vařit jakýmkoli způsobem. Pečená zelenina, například brambory, je povolena v libovolných porcích. Můžete si udělat i lehký zeleninový salát, když ho dochutíte kapkou olivového oleje.
Třetí den: kuřecí maso V tento den se vyplatí obohatit jídelníček o potraviny, které obsahují dostatečné množství bílkovin. Tato složka je přítomna v kuřecím mase. Kůži je vhodné z produktu předem odstranit, protože neobsahuje tělu prospěšné látky.
Čtvrtý den: obiloviny Nejlepší variantou je obilná kaše vařená v čisté vodě. Do jídelníčku ale můžete přidat i další potraviny. Jedná se o otruby, obilné lupínky a semena. Čtvrtý den diety musíte zkonzumovat co nejvíce vody.
Pátý den: tvaroh Buďte opatrní při výběru obsahu tuku ve výrobku. Maximální sazba by neměla přesáhnout 5 %. Jezte fermentované mléčné výrobky. Vyplatí se také vypít pár sklenic nízkotučného mléka.
Šestý den: ovoce Můžete se sami rozhodnout, jaké ovoce si dáte poslední den diety. Jako tekutinu můžete pít čerstvě vymačkané šťávy zředěné trochou vody. Šestý den můžete pokrmy dochutit skořicí, ale i vanilkou.

Toto je příkladné 6ti okvětní dietní menu pro každý den, vyvinuté švýcarským odborníkem na výživu. Specialista doporučuje po dokončení jídla okamžitě zahájit druhý chod. Je však lepší zařídit si alespoň jeden půst a používat pouze minerální vodu bez plynů. Jedná se o druh sedmého okvětního lístku, který vám umožní vytvořit harmonickou a kompletní kompozici, jak se zbavit nadbytečných kilogramů.

Nemyslete si, že skromná a jednotvárná strava může tělu uškodit. Jedná se o dietu, která je jednoduchým a prospěšným způsobem, jak zhubnout. Vaše postava se změní k lepšímu s minimální námahou.

Hlavní je, že do nabídky nepřidáváte další produkty, které v seznamu nejsou. Samozřejmě, pokušení jíst svá oblíbená jídla je skvělé. Pamatujte ale, že tímto způsobem se vám nepodaří shodit ta kila navíc, protože budou porušeny základní principy šestidenní výživy.

Užitečné recepty na hubnutí ženy

dívka připravuje zeleninu na dietě 6 okvětních lístků

Nyní znáte podrobné menu na týden pro dietu 6 okvětních lístků, která vám umožní vyrovnat se s kily navíc. Jaké pokrmy se však vyplatí připravovat? Ženy, které tuto metodu výživy ocenily, sdílejí zdravé recepty na lahodná jídla.

První den. Pečená treska

 • ryby je třeba osolit a přidat trochu pepře;
 • poté se výrobek rozprostře na plech a upeče;
 • pro větší užitek přidejte do hotového pokrmu bylinky.

Druhý den. Zeleninová polévka s lilkem

 • nakrájejte mrkev na proužky, malý lilek - na kostky, dvě rajčata - na malé plátky;
 • dvě malé cibulové hlavy musí být pečlivě nakrájeny;
 • nasekejte bazalku a kopr co nejmenší;
 • ponořte zeleninu do 750 ml vařené vody a vařte ji 20 minut;
 • když jsou suroviny hotové, dochuťte je prolisovaným stroužkem česneku a solí.

Den třetí. Kuřecí prso

Maso oloupejte a potřete oblíbenými bylinkami. Poté se zabalí do potravinářské fólie a peče se v troubě, dokud se neuvaří.

Den čtvrtý. Ovesné tyčinky

 • nalijte ovesné vločky horkou tekutinou (1 sklenice) a počkejte, dokud vločky nezměknou;
 • rozdrťte je v mixéru tak, abyste získali kaši jednotné konzistence;
 • směs důkladně promíchejte, okořeňte vanilkou nebo skořicí;
 • rozložte jej na speciální papír pro pečení v troubě;
 • musíte vařit tyčinky při teplotě 160 stupňů, dokud směs nezaschne.

Den pátý. Tvarohová pěna

Nízkotučný tvaroh (500 gramů) vložte do mixéru a šlehejte pět minut. Přidejte 200 gramů mléka (1, 5 % tuku), trochu skořice a náhražku cukru. Vše znovu důkladně prošlehejte, abyste získali homogenní hmotu.

Šestý den. Smoothie s banánem a kiwi

V mixéru rozšlehejte 50 ml jablečné šťávy, banán a dvě kiwi. Do nápoje není nutné přidávat cukr. Získáte lahodný a velmi zdravý ovocný koktejl.

Samozřejmě jsou to jen přibližné recepty na takovou dietu. Můžete experimentovat se svými pokrmy při dodržení základních principů jídelníčku. V tomto případě pro vás hubnutí nebude zatěžující.

Jak se zbavit diety, aniž by to uškodilo tělu?

Existují pravidla pro opuštění okvětní diety, která posílí a udrží získané výsledky. Musíte pouze dodržovat základní a praktické tipy.

Sestavte si pestrý jídelníček, který obsahuje stejné potraviny, které jste jedli během šesti dnů diety. Je však nutné různé pokrmy mezi sebou kombinovat. Postupně zvyšujte obsah kalorií až na 1750 kcal denně, ale neměli byste to dělat příliš prudce.

Dodržujte pravidla odděleného stravování po celý týden. To znamená, že byste neměli jíst potraviny obsahující bílkoviny a sacharidy současně. To je způsobeno skutečností, že pro tělo je obtížné vyrovnat se s takovou zátěží. Jako základ je lepší vzít proteinovo-sacharidovou dietu, která tvoří jídelníček na každý den.

Během a po takové dietě je přísně zakázáno používání alkoholických nápojů. Alkohol je nejen kalorický, ale také tělu velmi škodlivý. Nedovoluje tekutině opustit tělo, které je plné vzhledu dalších kilogramů.

Pokud je náhle vaše počáteční váha příliš velká, můžete dietu zopakovat znovu s přestávkou na 14 dní. Tělo bude moci odpočívat a přijímat cenné zásoby stopových prvků.

Samozřejmě v prvních dnech po takové dietě je důležité se nepřejídat. Pokračujte v rozdělování jídla na malé porce, abyste ochránili trávicí orgány před nepřiměřeným stresem. Pokuste se také úplně opustit všechny ty potraviny, které jsou pro tělo škodlivé. Pouze v tomto případě efekt hubnutí vydrží i poté, co takovou dietu dokončíte.

To je ta správná cesta z diety, která vašemu tělu neublíží. Pokud uděláte vše, jak je popsáno výše, můžete zhubnout až 15 kilogramů za 14 dní.

Dokážete skloubit dietu se sportem?

Cvičení vám pomůže z této diety vytěžit maximum. Vaše tělo dostane dostatek bílkovin, které vám pomohou budovat svaly a odbourávat tuk.

6 okvětních dietních potravin a sportů

Komplex by měl zahrnovat cvičení pro různé části těla. Nemusíte se však příliš namáhat a snažit se ze sebe vymáčknout všechnu sílu. V každém případě můžete získat úlevu těla a elastickou pokožku. Když se vyrovnáte s kily navíc, nebude klesat. K odstranění celulitidy můžete svůj jídelníček doplnit o zábaly a masáže.

Recenze o dietě se 6 okvětními lístky se liší, protože vše závisí pouze na vlastnostech lidského těla. Pravda však leží mezi pozitivními a negativními názory. Je nutné vzít v úvahu kontraindikace a stanovené lhůty pro dodržování takové stravy, aby nedošlo k nepříjemným následkům. Pouze v tomto případě přebytečná kila rychle zmizí a tělo nebude dostávat stres.

Kontraindikace diety se 6 okvětními lístky

Přestože se nejedná o příliš přísnou dietu, stále existují určité zákazy. Takové menu byste měli odmítnout v těchto případech:

 • jestliže máte problémy s trávicím systémem, které se vyznačují exacerbací;
 • osoba trpící onemocněním ledvin a jater by měla takové jídlo odmítnout;
 • dieta je také zakázána u diabetes mellitus;
 • pokud vám byla diagnostikována anémie, neprovádějte drastické změny v obvyklém jídelníčku;
 • dieta je zakázána s nedostatkem nebo nadbytkem vitamínů, stejně jako za přítomnosti infekčních onemocnění;
 • pokud jste právě prodělali rýmu nebo chřipku, pečujte o své tělo.

Pamatujte, že během těhotenství a kojení potřebujete plnou sadu mikroživin a vitamínů. Proto s takovou stravou počkejte, abyste nepoškodili stabilní vývoj miminka.

Účinná dieta se 6 okvětními lístky si oblíbila mnoho dívek. Podařilo se jim vyrovnat s kily navíc a stát se majitelkami ideální postavy. I vy můžete ocenit výhody takové diety, pokud jste připraveni drasticky změnit svůj jídelníček.