Kefírová dieta

Kefírová dieta na hubnutí si dnes získává stále větší oblibu. Umožňuje vám efektivně se zbavit přebytečných kilogramů. Hlavním produktem, který bude muset žena módy používat po celou dobu hubnutí, je kefír. Je považováno za jeden z nejzdravějších fermentovaných mléčných výrobků. Produkt získaný fermentací kravského mléka obsahuje celý seznam prospěšných plísní, které přispívají ke zlepšení funkce střev.

kefír na hubnutí

Produkt má bílou barvu a jednotnou konzistenci. Pomocí kefíru dívka nasytí tělo potřebnými látkami a zlepší vzhled pokožky, která bude vypadat mnohem mladší. Produkt je také užitečný při hubnutí. Mnoho diet jej zahrnuje do každodenní stravy. Chcete-li zhubnout, musíte jíst správně. Odborníci vyvinuli celý seznam tipů, které je třeba dodržovat během kefírové diety. Při hubnutí byste neměli hladovět. Je třeba mít na paměti, že výsledků je třeba nejen dosáhnout, ale také je udržet. Kefírová dieta má řadu kontraindikací. Než se dívka pustí do formování postavy, musíte se s jejich seznamem seznámit. Dále budeme hovořit o zvláštnostech stravy na kefíru, o receptech, které vám umožňují snížit váhu, o pravidlech pro dodržování schématu tvarování těla a kontraindikacích.

Zásady hubnutí na kefíru

Dnes existuje mnoho forem dietní výživy, které jsou založeny na použití kefíru. Výběr vhodné stravy pro sebe, v závislosti na chuťových preferencích, bude móda schopna rychle se zbavit pár kilo navíc. Různé způsoby, jak snížit váhu na kefíru, umožňují ženám módy vybrat si schéma tvarování těla, které vyhovuje jejím chuťovým preferencím. Poté, co se dívka rozhodla zhubnout, měla by se seznámit se základními principy takové dietní stravy.

Metoda hubnutí je založena na následujících konceptech:

 • Jíst nízkotučný kefír. Ne každý přípravek je vhodný pro formování postavy. Pokud chce dívka zhubnout, musíte pít kefír, jehož obsah tuku nepřesahuje 1, 5%.
 • Stravu a dobu formování postavy je nutné přísně dodržovat. Je třeba si uvědomit, že kefírová dieta je mono-dieta. Pokud se toho budete držet příliš dlouho, fashionista riskuje poškození těla. Délka hubnutí by proto neměla přesáhnout více než 3 dny. Kefírovou dietu je povoleno opakovat nejdříve po 3 měsících.
 • Dietu musíte opustit postupně. Nemůžete se okamžitě vrátit ke známým produktům. To povede k návratu kil navíc spolu s jídlem. Postupně musíte do stravy zavést známé produkty a snížit dávku kefíru.

Dny půstu na kefíru

Během nich se budete muset vzdát soli a cukru. Když tráví dny půstu, bude dívka schopna dosáhnout maximálních výsledků. Při dodržení všech zásad bude dívka schopna dosáhnout požadovaného vzhledu postavy s minimálním poškozením jejího zdraví. Abyste se stimulovali k hubnutí, měli byste se seznámit s fotografiemi těch, kteří zhubli před a po. Popularita kefírové stravy je způsobena skutečností, že fermentovaný mléčný nápoj má celý seznam užitečných vlastností.

Má následující pozitivní účinky na lidský organismus:

 • zlepšuje metabolismus;
 • posiluje imunitní systém;
 • má pozitivní vliv na činnost kardiovaskulárního systému;
 • pomáhá zlepšit celkovou pohodu.

Dieta na kefíru pro hubnutí je mono-dieta. Tyto metody hubnutí jsou drsné. Pokud nebudete dodržovat stanovená pravidla, může dívka čelit vedlejším účinkům.

Důležité! Než začnete dodržovat přísnou dietu, je nutné navštívit lékaře. Specialista zjistí přítomnost jednotlivých kontraindikací a určí přesnou dobu, po kterou můžete kefírovou dietu dodržovat.

Délka redukčního režimu se může výrazně lišit. Pokud dívka na krátkou dobu přejde na kefírovou dietu, musí být úprava stravy doplněna fyzickou aktivitou. Cvičení vám pomůže udržet svaly v tonusu a také pomůže zabránit ochabnutí kůže a striím, když rychle zhubnete.

Standardní kefírová dieta

Když dívka pochopí, kolik můžete zhubnout na kefíru, zjistí, že týdenní schéma hubnutí vám umožňuje zhubnout až 10 kg. S odkazem na recenze a výsledky těch, kteří zhubli, ženy módy zjistily, že metoda tvarování těla je považována za jednu z nejrychlejších. Kefírová dieta pro hubnutí zahrnuje spíše skromnou stravu. Aby nedošlo k poškození těla, metoda nemůže být používána déle než 7 dní. Každý den musíte vypít 1 litr vody a 1, 5 litru kefíru. Čaj je povolen. Pokud si dívka nedokáže představit svůj život bez kávy, můžete ji také pít, ale měla by být dána přednost méně silnému nápoji. Káva musí být namletá. Pro zlepšení trávení musí tělo přijímat pouze přírodní látky.

Pokud se dívka rozhodne začít dodržovat kefírovou dietu po dobu 7 dnů, bude muset dodržovat následující dietu:

 • Pondělí - je dovoleno sníst 4 brambory, které lze upéct ve slupce nebo uvařit a zapít 0, 5 litrem kefíru.
 • Úterý – během dne je potřeba vypít 0, 5 litru kefíru, sníst můžete 400 g tvarohu s minimálním obsahem tuku.
 • Středa – je dovoleno vypít 0, 6 litru kefíru a sníst 0, 5 kg jakéhokoli ovoce s výjimkou banánu, granátového jablka a hroznů.
 • Čtvrtek – vypijte 0, 5 litru kefíru a během dne snězte 0, 5 kg kuřecích prsou, která se předtím uvařila bez kůže.
 • V pátek za den musíte sníst 0, 4 kg čerstvé zeleniny a zapít ji 0, 5 litrem kefíru.
 • Soboty - můžete pít pouze minerální vodu bez plynu, ale ne více než 1, 5 litru.
 • V neděli - vypijte 0, 6 kg jakéhokoli ovoce s výjimkou banánů, granátového jablka a hroznů a 0, 5 litru kefíru.

Aby člověk zhubl, musí být denní příjem potravy rozdělen na 6 stejných dílů a konzumován každé 2 hodiny. První jídlo by mělo být v 10: 00, poslední ve 20: 00. Aby dívka rychleji usnula, může před spaním vypít sklenici nízkotučného fermentovaného mléčného výrobku. Dietu byste měli opustit postupně. Délka uvolňování by měla být minimálně celý příští týden, po dodržení redukčního režimu. Během tohoto období musíte do stravy přidat různé obiloviny, ovoce, zeleninu a bobule.

Kefírovo-tvarohová dieta

Druh kefírové diety je považován za nejtvrdší. Odborníci na výživu proto kategoricky nedoporučují sedět na tomto schématu hubnutí déle než 5 dní. Metoda je vhodná pro lidi, kteří chtějí zhubnout ne více než 6 kg. Expresní dieta zahrnuje použití pouze 2 složek - tvarohu a kefíru. S jeho pomocí dochází k rychlému odstranění přebytečného tuku z těla.

Důležité! Denní příjem potravy lze rozdělit do 5 jídel. Denní strava by se měla skládat z 250 g tvarohu, jehož obsah tuku nepřesahuje 9 %.

Kromě toho musíte vypít 1-1, 5 litru kefíru. Je nezbytné zahrnout do stravy další tekutiny.

Dívka může pít v neomezeném množství:

 • zelený čaj;
 • Mátový čaj;
 • meduňkový čaj;
 • šípkový vývar;
 • neperlivá minerální voda.

Je třeba si uvědomit, že dietu se vyplatí opouštět postupně. V jiné situaci se dívka vystavuje riziku, že ztracenou váhu znovu nabere.

Kefírová dieta na pohance

Kefír se hodí k pohance. Obměnu metody hubnutí lze použít jako den nalačno, protože metoda se dodržuje jeden až dva týdny. Je třeba mít na paměti, že recept na jídlo na hubnutí se výrazně liší od klasického schématu přípravy kaše. Pokud se pohanka připravuje na dietu, obilovina se nemusí vařit.

Chcete-li připravit pokrm, musíte:

 • Obiloviny zalijte vroucí vodou a poté sceďte tekutinu.
 • Kaši znovu zalijte vroucí vodou a zabalte pánev s pohankou do teplé utěrky.
 • Zalitý pokrm nechte přes noc.

Ráno můžete jíst kaši. Je povoleno jíst potraviny bez soli, oleje a cukru. Poslední produkt lze jíst 4 hodiny před spaním. V tomto případě je třeba kefír vypít bezprostředně před spaním.

Přibližné menu kefírové diety s pohankou je následující:

 • snídaně - pohanková kaše s kefírem a jednou lžící medu;
 • druhá snídaně - ovocný salát z jednoho jablka a pomeranče;
 • oběd - pohanka, dva plátky celozrnného chleba a kefír;
 • odpolední čaj - salát z řepy, okurek, mrkve a zelí, bylinkový čaj a jablečná nebo rajčatová šťáva;
 • večeře - kefír s pohankovou kaší. Těsně před spaním musíte vypít sklenici fermentovaného mléčného výrobku.

Kefírová dieta po dobu 9 dnů

Pokud chce dívka zhubnout devítidenní kefírovou dietou, musí si vybrat jednu ze dvou možností: šetrnou nebo přísnou. Pokud se dívka rozhodne držet přísnou dietu, může shodit až 9 kg nadváhy. Smysl metody spočívá v užívání nízkotučného kefíru, který se musí zkonzumovat za 1-3 a 7-9 dní, a zelených jablek, která se konzumuje 4-6 dní. Během dne můžete jíst libovolné množství povoleného produktu.

Taková strava je pro tělo stresující. Po jeho pozorování je potřeba si dát pauzu. Jeho trvání musí být alespoň jeden měsíc. Pro dívky, které tak tvrdou dietu nevydrží, byla vyvinuta šetrnější varianta. Znamená to menu, které zahrnuje další produkty.

Denní strava jemné kefírové diety je následující:

 • První tři dny je dovoleno jíst rýži a zapíjet kefírem. V tomto případě nejsou porce nápoje omezeny. Nemůžete sníst více než 100 g rýže denně.
 • Druhé 3 dny je dovoleno jíst vařené kuře a pít kefír. Stejně jako v první fázi diety zde není žádné omezení množství nápoje. Kuře by mělo být vařené bez kůže, koření a soli. Množství snědeného jídla by nemělo přesáhnout 100 g za den.
 • Poslední tři dny je dovoleno jíst zelená jablka a kefír. Počet produktů není omezen.

Než začnete dodržovat kefírovou dietu, měli byste navštívit svého lékaře. Jen odborník je schopen předem zjistit, jak na takové hubnutí lidské tělo zareaguje. Kefírová dieta bez předchozí konzultace může způsobit zdravotní problémy.

Kontraindikace

Kefírová dieta není vždy užitečná. Existuje seznam kontraindikací, u kterých se použití metody důrazně nedoporučuje.

Při zjišťování, kolik kg můžete zhubnout, musíte vzít v úvahu, že kefírová dieta by měla být opuštěna pro následující problémy:

 • selhání ledvin;
 • zánět žlučníku;
 • akutní gastritida;
 • srdeční selhání;
 • žaludeční vřed;
 • rakovinné nádory;
 • duodenální vřed.

Během těhotenství a kojení se také důrazně nedoporučuje držet kefírovou dietu. Kefírová dieta vám umožní rychle shodit přebytečná kila. Hlavní produkt metody hubnutí nasycuje tělo užitečnými látkami a zlepšuje trávení. Metodou je však monodieta. Držet se hubnutí po delší dobu může vést ke zdravotním problémům. Odborníci proto doporučují dodržovat všechna doporučení a získat předběžnou konzultaci s odborníkem.

Recenze

 • Žena, 31 let: Po narození druhého dítěte jsem přibrala více než 20 kg. Klasické metody nepomohly zbavit se nadváhy. Výsledky nebyly prakticky žádné. Náhodou jsem zjistil, že na kefíru se dá zhubnout. Rozhodla jsem se vyzkoušet klasickou 7denní dietu. Jíst přísnou dietu nebylo snadné. Donutil jsem se však vydržet celou předepsanou dobu. Váhy ukázaly výsledek druhý den diety. Trvalo to jeden a půl kilogramu! Později jsem zhubla další 3 kg. Myslím, že je to velmi dobrý výsledek. Do budoucna plánuji kefírovou dietu zopakovat.
 • Dívka, 25 let: Nemohu se dlouhodobě omezovat v jídle. Proto raději dělám dny půstu na kefíru. Po nich je okamžitě cítit lehkost. Trávím je každý týden.
 • Žena, 28: Právě plánuji zkusit zhubnout pomocí kefírové diety. Dieta se mi zdá dost drsná, tak se bojím porušit. Přesto to chci zkusit. Doufám, že to zvládnu.