Jednoduché, ale účinné cvičení pro hubnutí doma

Extra faldíky kolem břicha jsou nejen estetickým problémem, ale také zdravotním hazardem. Podle americké studie Women's Health Initiative jsou lidé s nadbytečným tukem v pase 3x náchylnější ke kardiovaskulárním onemocněním než štíhlí lidé.

Příčiny vzniku tukových usazenin v břiše

Tukové zásoby v oblasti břicha se mohou hromadit z různých důvodů. Mezi nejčastější patří:

  • Vysoké množství trans-tuků a cukrů ve stravě. Světová zdravotnická organizace doporučuje konzumovat ne více než 6-7 čajových lžiček cukru denně.
  • Sedavý způsob života.
  • Hormonální změny, například během menopauzy.
  • Stres. Tělo pod vlivem stresu produkuje hormon kortizol, což může vést ke zhoršení metabolismu živin. V tomto ohledu se tuk začíná aktivně hromadit v břišní oblasti.
  • Nedostatečný spánek (méně než 6-7 hodin denně).

Ať už jsou důvody pro vzhled přebytečného tuku jakékoli, je nutné se ho zbavit pouze složitými opatřeními. Spolu se změnou životního stylu je třeba věnovat zvláštní pozornost konkrétním cvičením.

Sada účinných cviků

cvičení na hubnutí břicha

Než začnete doma cvičit cvičení na hubnutí břicha, musíte provést rozcvičku. Může to být běh na místě, skákání přes švihadlo, ohýbání do stran, dřepy.

Twist prkno

Je nutné stát na boční tyči a opřít se jedním loktem o podlahu. Pomalu se otáčejte tělem dolů. Proveďte 10-15 otočení pro každou ruku.

Zvedání nohou

Toto cvičení doma pro hubnutí na břiše je považováno za jedno z nejúčinnějších. K jeho provedení nepotřebujete speciální zařízení. Pro pohodlí můžete použít koberec.

Zaujměte výchozí pozici vleže na podlaze, na zádech. Zvedněte obě nohy současně do úhlu 50 stupňů. Vydržte 2 sekundy a jemně spusťte na podlahu.

Zvedání kolen

Výchozí pozice je stání na podlaze. Pro stabilitu si můžete opřít ruku o opěradlo židle. Zvedněte nohy, pokrčené v kolenou, co nejblíže k tělu. Proveďte 10krát pro každou nohu.

Kolo

Zaujměte výchozí pozici: leh na podložce, nohy narovnané, ruce v zámku za hlavou. Natáhněte levý loket a pravé koleno současně k sobě. Cvičte na kole pomalu, snažte se cítit napětí břišních svalů.

Vakuum

Cvičení můžete provádět vleže na zádech nebo ve stoje. Začněte od svých vlastních pocitů pohodlí. Vydechněte vzduch z plic, zadržte dech na 2 sekundy a co nejvíce vtáhněte žaludek. Držte tuto pozici tak dlouho, jak jen můžete. Postupem času by jedna kontrakce měla trvat alespoň 20 sekund. Pomalu vydechněte a uvolněte žaludek. Musíte udělat 10-15 opakování.

Vakuum lze provádět minimálně každý den, hlavní je cvičit nalačno a po rozcvičce.